פתחו את הקיץ - עשרת אלפים צעירים במסיבת הרחוב

עשרת אלפים צעירים במסיבת הרחוב

למרות החום, הגיעו אלפי מבלים לרקוד וליהנות לצלילי אינפקטד משרום ונצ'י נץ' * והיה גם מי שביקש לנצל את הרגע כדי למכור אלכוהול לקטינים.
החום לא מנע מ-10,000 צעירים להגיע לרחוב רוטשילד בצהרי יום שישי וליהנות מהמסיבה המסורתית הפותחת את אירועי הקיץ. הראפר הלוהט נצ'י נץ' ואחת הלהקות המצליחות בעולם, אינפקטד משרום, הרקידו את ההמונים במסיבת הרחוב "בא לי טוב". על ארגון והפקת האירוע אמונה החברה העירונית בראשות אלי פולק בשיתוף אגף הנוער והצעירים, אגודת הסטודנטים המכללה למינהל ורומי יחסי ציבור.
לאורך הרחוב ההומה פוזרו אטרקציות נוספות כמו מתנפחי מים ענקיים, שדרת אמנים מקומיים, במת זומבה ובמה אלטרנטיבית נוספת בניצוחו של רזידנט מועדון החתול והכלב.
עוד הופיעו- הפנדה דיג'ייז (כפיר אוסדון, אילן מור, קובי מלכה וגל ברכה) במוסיקת האוס ומיינסטרים עם הגברת הראשונה של ההאוס ליידיL . כדי להקל על החום חילקה החברה העירונית כעשרת אלפים קריטיבים, בנדנות וכפכפים לחוגגים.
אבל כמו בכל אירוע המוני ומשמח, יש מי שמבקש לנצל את הרגע והעומס כדי לעבור על החוק. פקחי החברה לבטחון העריכו מלכתחילה שאלכוהול יזלוג לאירוע ויגיע לבני הנוער במסיבה. ואכן, בתצפיות מוקדמות על מספר קיוסקים מועדים, נתפסו שני קיוסקים מוכרים אלכוהול לקטינים. בשני המקרים, נגבו עדויות מנערים שנכחו במקום ובהוראת המשטרה המקומות נסגרו בו במקום ועד לשימוע שנערך השבוע (ככל הנראה השימוע יערך היום -26.6.16).
בחברה לבטחון מבהירים כי במסגרת תוכנית "לילה שקט" יושם דגש לנושא האלכוהול בקרב צעירים ולטכניקות החדשות שבהן נעשות שימוש כדי לעקוף את האיסור. כך למשל קמו עסקים שמוכרים אלכוהול במשלוחים. נהג קטנוע נתפס לאחרונה בשעת לילה מאוחרת שבארגזו בקבוקי אלכוהול. את ההזמנה ביצעו בני נוער בצהריים כשהם מתחזים לבוגרים.
מלבד אירועים אלו, מסיבת הרחוב נחלה הצלחה מרשימה והיא מהווה יריית פתיחה לקיץ גדוש אירועים ופעילויות לצעירים ובני נוער כמו הופעות חיות, מופעי סטנד אפ, מסיבות בריכה, פעילויות ספורט, ערבי פלייסטיישן, ערבי בישול, הרקדות, מופעי להקות צעירות ופעילויות רבות נוספות לשעות הקטנות של הלילה.

צילום משובח: אבי קקון
כתב:
יניב אוחנה, דוברות
תאריך: 26.6.16