ראשון מציינת 25 שנה לעלייה הגדולה מחבר העמים

ראשון מציינת 25 שנה לעלייה הגדולה מחבר העמים
 

25 שנה חלפו מאז נפילת חומר הברזל ותחילתו של גל העלייה הגדול מברה"מ לארץ. מעל מיליון איש עלו מאז לישראל והשתלבו בכל תחומי החיים. לרבים גדלו הילדים, נולדו הנכדים שעבורם סיפור העלייה הוא פרק בהיסטוריה המשפחתית. בראשון לציון קרוב ל-50,000 עולים, מרביתם מברה"מ לשעבר, המהווים כיום כ-20% מאוכלוסייתה של העיר. העיר זכתה לקלוט אנשי רוח ותרבות, סופרים משוררים ומוזיקאים, ספורטאים מצטיינים, אנשי ציבור מובילים, מובחרים ובולטים בתחומם, המסבים לעיר גאווה רבה.

ב-18 למרץ נערך בהיכל התרבות מופע חגיגי ענק לכבוד העולים תושבי העיר. בין הנוכחים, ראש העיר – דב צור אשר ברך את הקהל וציין כי שילובם של העולים בכל תחומי החיים הפך את ראשון לציון לאחת הערים המרכזיות והמובילות בארץ ולמובילה בתחום התרבות, הבילוי, המסחר, הכלכלה ואיכות החיים. בין המברכים גם נחמיה חתוכה – מנהל מחוז ת"א והמרכז של משרד העלייה והקליטה ומיכאל רייף – חבר מועצת העיר ומי שליווה את קליטת העולים בעיר במשך יותר מעשור, כמעט מראשיתו.

את האירוע יזמה הרשות העירונית לקליטה ושילוב עולים בתמיכת משרד העלייה והקליטה. רכזת תחום תרבות עולים, אולה פרמניגר, אשר ארגנה את האירוע מציינת את חשיבות מתן הביטוי לאמנים העולים תושבי העיר שלקחו חלק נכבד באירוע לצד אמנים עולים ידועים ובעלי שם, ביניהם להקות מחול מקומיות, זמרי פופ ואופרה,  התאטרון הקהילתי המקומי של דוברי רוסית "שטרודל קום" ועוד רבים.

האולם הגדול היה מלא מפה לפה, ובין הנוכחים הרבים גם ווטרנים לוחמי מלחמת העולם השנייה, נציגי וחברי ארגוני העולים הפועלים בעיר, ועוד.