למעלה מ-900 בקשות למגדל דיור בר השגה בשכונת כלניות

למעלה מ-900 בקשות למגדל דיור בר השגה בשכונת כלניות
הסתיימה ההרשמה להגרלה מס' 2 בה הוצעו 26 יחידות דיור בנות שלושה חדרים בהנחה של כ-25% ממחירי השוק – החל מ-916 אלף שקל * ראש העירייה, דב צור: "אנו לא מחכים לצעדים שתבצע הממשלה ופועלים באופן יצירתי ויעיל להשאיר את צעירי העיר בתחומה"

הצמא לפתרון להשגת דיור במחיר שפוי. למעלה מ-900 בקשות לרכישת דירה במחיר מוזל במגדל דיור בר השגה בשכונת כלניות הוגשו. השכונה ממוקמת בדרום-מזרח העיר והיא חלק מפרויקט חדש של היזם צבי צרפתי.

מתווה "דיור בר השגה" שמובילה עיריית ראשון לציון בשנים האחרונות, שנחשב לפורץ דרך ברמה הארצית, מציע למכירה בהגרלה לזכאים 26 יחידות דיור קטנות, בנות שלושה חדרים. הדירות תימכרנה לזכאים בהנחה של 25% פחות ממחיר השוק, קרי, החל מ-916 אלף ש"ח. המשמעות: דירה חדשה מקבלן בפחות ממיליון ₪ במרכז הארץ.

בהתאם למתווה ביוזמת ראש העירייה, דב צור, והמשנה לראש העירייה ומחזיק תיק הנוער והצעירים, דורון אוזן, העירייה תעניק ליזמים תוספת יחידות דיור קטנות ללא שינוי בשטחי הבנייה, שימכרו בכ-25 אחוז הנחה עבור זוגות צעירים, זכאים תושבי ראשון. מתווה זה מאפשר מצד אחד מעורבות רחבה יותר של העירייה ומצד שני גמישות מול היזמים כך שהפרויקטים יהיו עדיין רווחיים וכדאיים עבורם.

פרויקט דומה של 60 יחידות דיור בנחלת יהודה שווק לפני כשנה וחצי וזכה לביקוש רב. בנוסף, פרויקט זהה לזה שנבנה בימים אלו בנחלת יהודה, צפוי לצאת לשיווק באמצעות הגרלה לזכאים  בחודשים הקרובים.

יחידות הדיור המוצעות בכלניות הן בנות 3 חדרים בשטח של 65 מ"ר, כולל מרפסת של כ- 12 מ"ר. הדירה כוללת חנייה פרטית תת-קרקעית. הזוכים מחויבים להתגורר בדירה לתקופה שלא תפחת מארבע שנים, וכן יתחייבו שלא לבצע כל עסקת מכירה או השכרת הדירה בתקופה זו.

בהגרלה יועמדו למכירה 21 דירות המיועדות למשקי בית: נשואים, ידועים בציבור, אם או אב חד הוריים - עם ילדים שגיל אחד המועמדים בן 40-21 שנים, ולהם לפחות ילד אחד מתחת לגיל שמונה עשרה, או זוגות נשואים ללא ילדים, שגילו של אחד המועמדים הוא בין 21 ל- 40 שנים. 5 דירות יועמדו למכירה ליחידים: רווקים, גרושים או אלמנים שגילם נע בין 28 ל-40.

כמו כן, המועמדים צריכים להוכיח כי אין להם ולא הייתה להם בעבר דירה בבעלות. על אחד מבני הזוג להיות תושבי העיר בעשר השנים האחרונות, או בחמש השנים האחרונות, ככל שמדובר בעולה חדש, או שאחד מהורי המועמד עומד בתנאים אלה.

ראש העירייה, דב צור: "אנו פועלים להבטיח שלצעירי ראשון תהיה האפשרות להמשיך ולהתגורר בעיר, לבנות בה את חייהם ולהקים בה את משפחתם. אנחנו לא מחכים לצעדי הממשלה. מצאנו דרך יצירתית ויעילה לאפשר לצעירי העיר לקנות דירה כבר היום במחירים נמוכים משמעותית ממחיר השוק. המתווה הזה נותן ל-26 משפחות צעירות את ההזדמנות להתחיל את החיים מנקודה אחרת. כבר היום יש לנו שני פרויקטים נוספים בקנה ואני מקווה שנוכל לתת תקווה ועתיד טוב יותר לעוד ועוד צעירות וצעירים בני העיר".

המשנה לראש העירייה ויו"ר הועדה לדיור בר השגה דורון אוזן: "כמי שיזם את המתווה לדיור בר השגה בשיתוף עם ראש העירייה, אני שמח שהצלחתי לקדם תכניות עם תוצאות בתחום הדיור לזוגות צעירים בשנים האחרונות. המטרה שעמדה מול עינינו היא עצירת עזיבת הצעירים את ראשון לציון, כפי שקרה בשנים האחרונות. מדובר בהסכם מסגרת שאותו נוכל להכיל מול כל יזם/קבלן בראשון לציון. הקבלן מקבל כ- 40 אחוז  מהפרויקט כבר בשלב הראשון, זה מעין מכירה מוקדמת המהווה סיבה לכדאיות. מדובר בתקווה אמיתית. המתווה לדיור בר השגה נחשב בשנים האחרונות לפורץ דרך ברמה הארצית ובזכותו נוכל להוציא לפועל עוד כ-300 דירות בשנתיים הקרובות לצעירי  ראשון".

בעת הגשת חוברת ההרשמה קיבל כל מועמד מספר סידורי. כל חוברות ההגרלה שמולאו ע"י המועמדים הוכנסו לתיבה נעולה ומפוקחת. ביום ההגרלה, שתיערך באולם הספורט גן נחום, ביום ה-26 באוקטובר 2015, יוגרלו 26 מספרים סידוריים מהתיבה הסגורה ואלו יהיו הזוכים המאושרים.

 צילום: אבי קקון

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

19 באוקטובר 2015