פקח פרץ לרכב שבו ננעל תינוק כבן שנה וחצי באמצעות נקר

פקח פרץ לרכב שבו ננעל תינוק כבן שנה וחצי

היוזמה לחלק נוקרים לפקחים ושוטרים בראשון לציון הוכיחה את עצמה אמש * הורים שהגיעו לחוף הים בעיר שכחו את המפתח ברכב וסגרו את הדלתות כשבפנים בנם הפעוט.
תינוק כבן שנה וחצי ננעל אמש ברכב לאחר שהוריו סגרו את הדלתות ושכחו את המפתחות בסוויץ'. ההורים המבוהלים התקשרו למוקד החירום ותיארו את המקרה. הראשון להגיע למקום היה פקח החברה לבטחון יוסי שרעבי. רק לפני שבוע קיבל שרעבי ומאה פקחים ושוטרים נוספים, נוקרים לניפוץ שמשות למקרים אלו בדיוק.
הפקח שרעבי ניפץ את השמשה האחורית הקטנה, השחיל את היד ופתח את דלת הרכב. אביו של הפעוט הוציא אותו. צוות מד"א שהגיע למקום בדק את הילד וחבש את ידו של הפקח שהכניס את ידו מבעד לזגוגית השבורה של הרכב. לפעוט ולפקח שלום.
כאמור, רק בשבוע שעבר זומנו למעלה ממאה פקחים ושוטרים בעיר לבניין העירייה וקיבלו את הנוקרים מידי ראש העירייה, דב צור, המשנה לראש העירייה, אייל מושיוב ומנהלת תוכנית "בטרם" ליאת עברי יעקובוב. הפקחים והשוטרים קיבלו הסבר והדרכה בשימוש הנוקר שלו פונקציות נוספות לחירום כמו סכין חדה שמתלבשת על חגורת הבטיחות וחותכת אותה באחת. הדבר עשוי לסייע כאשר ישנו קושי לחלץ נוסע מרכב. פונקציה נוספת היא פנס לד בעל עוצמה.
על פי ארגון בטרם, בחודשי הקיץ החמים, טמפרטורת פנים ברכב סגור יכולה להגיע עד ל – 70 מעלות צלסיוס. מחקרים מראים כי, חום קיצוני משפיע על תינוקות ופעוטות במהירות רבה יותר ובצורה חמורה יותר מאשר על מבוגרים מפאת ממדי הגוף הקטנים של הילדים.
טמפרטורות הגוף שלהם עלולה לעלות במהירות הגדולה פי שלושה עד חמישה מהמהירות בה עולה טמפרטורת הגוף של מבוגר. לאור נתונים אלו מובן כי כל שנייה יכולה להיות קריטית ובמקרה זה נוקר יכול לנפץ שמשת רכב מהמכה הראשונה. לעומת זאת, שימוש באלמנטים אחרים כמו אבן לניפוץ השמשה לא יהיה פשוט כל כך ויכול לדרוש כמה וכמה חבטות. יש לזכור כי שמשת רכב עשויה מזכוכית מחוסמת העמידה בפני ניפוץ, גם במקרה של זעזוע או מכה הגורמים לשבר, לעיתים קרובות ייווצר סדק בלבד ולא ניפוץ הזכוכית כולה.
"זו אחריות של כולנו למנוע היפגעות ילדים" אמר ראש העירייה, דב צור "חלוקת הנוקרים לפקחים ולשוטרים היא נדבך נוסף בפעילות שעושה העירייה כדי להתמודד עם תופעת הילדים שנשכחים ברכב. הלוואי שאף אחד מהפקחים לא יצטרך להשתמש בו".
המשנה לראש העירייה, אייל מושיוב, הוסיף: "המציל נפש אחת- כאילו הציל עולם ומלואו. אני מודה וגאה בחברה לביטחון ופקחיה הנהדרים, אלה המוקפצים ראשונים לסייע בכל אירוע חריג המתרחש בעיר".


שלב אחר שלב- תמונות ממצלמות העירייה הפזורות בחניון חוף הים

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון 25.8.2015