שיפצתם ולכלכתם? צפו לקנס מוגדל

תקופת החגים מביאה עימה עלייה בהיקף השיפוצים בבתי מגורים בעיר * אלא שחלק מהדיירים ומהמשפצים חוסכים ומשליכים את הפסולת למכולות עירוניות ואף לשטחים פתוחים * התושבים התבקשו לפנות את כל המכולות עד לאחר החגים

כמדי שנה, לפני החגים, נאלצים ביחידת האכיפה ובסיירת הירוקה להתמודד עם תופעה של השלכת פסולת בניין ברחוב, במכולות עירוניות ואף בשטחים פתוחים ציבוריים. הסיבה: לפני החגים רבים מהתושבים נוהגים לשפץ את ביתם ולא תמיד הם, או המשפצים, פועלים על פי הנהלים וחוקי העזר של העיר. התוצאה היא פסולת רבה ומסוכנת שמלבד הלכלוך הרב היא גם מהווה מפגע מסוכן להולכי הרגל ולילדים.

בעיריית ראשון לציון החליטו להגביר את האכיפה בנושא, משליכי פסולת ביתית ברחוב או במכולה עירונית ולא מכולה שהוזמנה לצורך העבודות, מסתכנים בדו"ח בגובה 730 שקלים. ביחידת האכיפה מסבירים כי על דייר המבקש לבצע עבודות שבצידן פסולת בנייה, יש לפנות למוקד העירוני ולקבל אישור על הצבת מכולה בשטח ציבורי. גם במהלך העבודות, על סביבת המכולה להיות נקייה.

אגב, הקנס יכול להאמיר עד 2000 שקלים באם דייר או קבלן משליך את הפסולת בשטחים פתוחים ציבוריים. בסיירת הירוקה מדווחים על מספר מקרים בהם נמצאו שקי ענק של פסולת בניין בפרדסים ובשטחים פתוחים בעיר. גם מכולות פרטיות נתפסו משליכות פסולת בשטחים אלו. יוגב כהן מהסיירת הירוקה מספר כי קבלנים מנסים לעיתים לחסוך את העלויות בהעברת הפסולת לתחנות מעבר ולכן מתפתים להשליך את הפסולת בשטחים פתוחים.

כך או כך, בעיריית ראשון לציון מדגישים כי יש לפנות את כל המכולות בעיר לפני החגים. נוסיף עוד כי ככלל יש לפנות מכולות גם בימי שישי שבת. על פי הערכות יש בעיר כאלף מכולות.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "שמירה על ניקיון העיר היא משימה של כולנו. להתחדש ולשפץ זה מבורך, אבל בואו נתחשב גם בשכננו ובסביבה ונקפיד על ההנחיות. אני מאחל לכל תושבי העיר שנה טובה וחג שמח".