מגבירים את הסיורים במוסדות החינוך וברחבי העיר

ניידות ובניין המשטרה
בעקבות ההסלמה במצב הביטחוני בארץ  החברה לביטחון בעיריית ראשון לציון, בשיתוף משטרת ישראל, הגבירה את הסיורים היזומים בקרב מוסדות החינוך, מבני הציבור והשכונות ברחבי העיר, לאורך כל שעות היממה, בניסיון להעלות את תחושת הביטחון של התושבים, לאור ההסלמה במצב הביטחוני ברחבי המדינה.

המאבטחים והפקחים העירוניים הונחו להגביר את ערנותם ומודעותם לתרחישים אפשריים, והגברת הנוכחות והבולטות שלהם ברחבי העיר נועדה לספק לתושבים עוד מנת ביטחון אישי שכל-כך נחוצה בימים אלה.

הדגש הוא בעיקר להגביר את הנוכחות הפיזית של גורמי האבטחה סביב מוסדות הלימוד בשעות שלפני ובמהלך הלימודים. גם המאבטחים בבתי הספר הונחו להגביר ערנות ולגלות מעורבות בנושאים המטרידים כיום את ההורים והילדים.

בימים אלה נדרשת הערנות וההירתמות של כלל הציבור לנושאי הביטחון, ואלה אכן מגלים מעורבות רבה ומתריעים בזמן אמת בפני המוקד העירוני והחברה לביטחון על גורמים חשודים.  כל הודעה נבדקת בקפידה על-ידי הגורם הרלבנטי וניידות יוצאות לשטח על מנת לבדוק מקרוב את דיווחי התושבים. אנשי המוקד העירוני מנתבים את הפניות לפי סוג הקריאה ויודעים לערב באופן מיידי את הגורמים שיכולים לסייע בפתרון הבעיה שמעלה הפונה.

בנוסף, פועלים אנשי הפיקוח העירוני כל העת בשיתוף משטרת ישראל לאיתור שוהים בלתי חוקיים בעיר.

ראש העירייה, דב צור: "הימים מתוחים וזה הזמן של כולנו להיות ערניים ודרוכים. מצד שני, השגרה בעיר חייבת להימשך ואנו נוקטים בכל הצעדים על מנת להבטיח שתושבי העיר יוכלו להמשיך להתנהל בביטחון ובתחושת ביטחון".

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק הביטחון, רז קינסטליך: "שתוף הפעולה בין החברה לביטחון ומשטרת ישראל מעלה את תחושת הביטחון של התושבים. ערנות התושבים ופנייתם אלינו חיונית ומייעלת את דרכי ההתמודדות בשטח".

 צילום: EE911

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

12 באוקטובר 2015