הפיילוט הסתיים

מבט לתוך ניידת

ניידת עבירות חנייה חמורות נכנסת לשירות

הניידת מאובזרת בשלוש מצלמות באיכות גבוהה ותפעל בצירי תנועה מרכזיים בעיר *  תאכוף עבירות כמו חנייה כפולה, חנייה בנכים, עצירה חנייה על מעברי חצייה ועוד * הדו"ח ישלח ישירות לכתובת בעלי הרכבים

אחת מהרעות החולות בתחום התנועה העירונית היא חנייה באזורים אסורים המובילים לעיכוב תנועה, עומסים, עוגמת נפש ותסכול לנכים ועד לסיכון הולכי רגל והנהגים. בתקופה האחרונה קיימה החברה לבטחון פיילוט במסגרתו פעלה בעיר ניידת מיוחדת המאובזרת בשלוש מצלמות  HD המותקנות בפנים הרכב ומטרתן לתעד עבירות חנייה חמורות כמו חנייה כפולה, חניות על מדרכות ועל תחום צומת, חנייה בנכים, חנייה על מעברי חצייה ועוד. החומר מועבר ישירות למחשב הנייד שבתוך הניידת אותה יפעיל פקח ויזרים את הדו"חות על העבירות ישירות למנהלת אגף חניה וגרירה ,יוכי אילן. בשלב זה, הדו"חות כבר מודפסים וישלחו ישירות לכתובת הדואר של עברייני החנייה. למעשה, הנהגים שעברו עבירות חנייה לא ידעו אם צילמו אותם בשעת המעשה, אלא רק כשיקבלו את הדו"ח בדואר. האכיפה תתבצע מניידת פיקוח גלויה ומשולטת המופעלת באמצעות פקחי החניה מוסמכים.

כעת, עם תום הפיילוט המוצלח, תיכנס הניידת לשירות מבצעי מלא ותפעל בעיקר בצירים מרכזיים כמו ברחובות רוטשילד, הרצל, לישנסקי, משה דיין, סחרוב, ז'בוטינסקי, סביב קניון הזהב ורחובות נוספים.

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החברה הביטחון, רז קינסטליך, אמר: "מטרת המהלך היא להתמודד עם תופעות שכולנו נפגעים מהם ואנחנו צריכים למגר אותן".
מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, הוסיף: "עיריית ראשון לציון רואה חשיבות עליונה בשמירה על הבטיחות בדרכים ועל זרימת התנועה בעיר. כדי לאפשר זאת, החלטנו לצייד את פקחי העירייה בטכנולוגיה המתקדמת בעולם לשמירה על הסדר הציבורי והגברת הבטיחות בכבישים בעיר".
מנהלת אגף חניה וגרירה, יוכי רוט אילן, מוסיפה: "למרות אפשרויות החניה הרבות בעיר, ישנם לא מעט נהגים המתעקשים להחנות את רכבם בניגוד לחוק. תושבים רבים מתלוננים על תופעה זו ועל ההתנהגות הבריונית של נהגים בכביש המרשים לעצמם לזלזל בציבור ולסכן אותם. נתקלתי לא פעם בנהגים שחנו בחניית נכים או חסמו נתיב תחבורה ציבורית, כי הם קפצו לקנות סיגריות מהקיוסק או יצאו להוציא כסף מהכספומט." נציין כי מדי יום מתקבלות כ-70 פניות במוקד העירוני על רכבים החונים בניגוד לחוק.

נזכיר, כי עיריית ראשון לציון פועלת בזירות שונות על מנת ליצור מודעות הולכת וגדלה של הציבור לשמירה על החוק וליצירת סביבה מחנכת, ולפיכך מקיימת מערך הסברה הקורא לשינוי בהתנהגות והתחשבות באחר. האכיפה נועדה למגר מקרים חמורים של בריונות בכביש. בחברה לבטחון קוראים לציבור הנהגים לשמור על הוראות החוק והסדר הציבורי ולהימנע מביצוע עבירות הקשורות לחנייה.

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

16 במרץ 2015