סיירת הורים נווה ים קיבלה תעודת הצטיינות על פעילותה

 בכירי המשטרה שבחו את המתנדבים בכנס הצדעה שקיימה השבוע  משטרת ראשון לציון * עזרא מרום, מתנדב בסיירת ויו"ר ועד ההורים מקיף י': "בשנתיים האחרונות , הוכחנו כי אנו גורם משפיע בשכונה, אני מקווה שעוד הורים יצטרפו

סיירות ההורים בראשון לציון הפכו זה מכבר לסיפור הצלחה של ממש. מאות הורים הצטרפו בשלוש השנים האחרונות למסגרות השונות. תפקידן של הסיירות הוא להעניק מענה ראשוני לבני הנוער הנמצאים ברגעי לחץ חברתי ומשבר.  הכשרות התושבים נעשות במסגרת פרויקט "עיר ללא אלימות" ובהובלתה של  הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול בראשון לציון. כיום מונה הסיירת כמעט 400 תושבים החברים בשמונה סיירות במסגרת שכונתית או מגזרית, בכך זוהי סיירת ההורים הגדולה ביותר בישראל. בטקס הצדעה למתנדבים שקיימה משטרת ראשון לציון בשבוע האחרון, קיבלה סיירת הורים של שכונת נווה ים תעודת הצטיינות ממפקד המרחב, תת ניצב  יהודה בן  עטר ומפקד משטרת ראשון לציון סנ"צ איציק מנשה. התעודה ניתנה כאות הוקרה והערכה על תרומת המתנדבים במסגרת פעילותם בסיירת ההורים.

סיירת ההורים נווה ים פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם משטרת ראשון לציון ,החברה לביטחון וסדר ציבורי ובתי הספר שבשכונה. הפעילות נעשית בעיקר בסופי שבוע, כאשר הסיורים מתמקדים במקומות הבילוי של בני הנוער במטרה למנוע מהם שתיית אלכוהול.

עזרא מרום, יו"ר ועד ההורים מקיף י'  ומוביל הסיירת, אמר: "בשנתיים האחרונות בהן פועלת הסיירת, הוכחנו כי אנו גורם משפיע בשכונה. יש חשיבות רבה בפעילות ההורים לצד גורמי החינוך והאכיפה להיות לצד  ילדנו בזמן שהם מבלים מחוץ לבית. אני קורא מכאן להורים נוספים לקחת חלק בפרויקט ולהשפיע".

עמי לוין, רכז סיירות הורים עירוני, אמר: "מעורבות הורים לצד גורמי החינוך והמניעה חשובה ביותר ונותנת תחושת ביטחון לכלל הקהילה ולילד בפרט, השותפות מעצימה את המניעה ומעבירה מסר ברור לילדיהם הפרטיים ולאחרים : אנחנו ההורים כאן כי אכפת לנו."

דוד בן שושן מנהל הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, הוסיף: "אני מברך את מתנדבי סיירת ההורים נווה ים שמביאים את ניסיונם כהורים ואת סמכותם בהסברה ומניעה בעיקר עושים למניעת צריכת אלכוהול ושימוש בסמים ותורמים לאיכות חיים טובה יותר בשכונתם. זאת עוד תעודת כבוד לפעילות המבורכת של סיירות ההורים בעיר והתרומה הגדולה לבני הנוער."

 כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

8 בדצמבר 2013