שלושה דורות קיבלו את התורה

 

ההתרגשות הייתה גדולה * תלמידי כיתה ב' בבית הספר נווה עו"ז המשיכו את המסורת וקיבלו את ספר התורה בבית הכנסת * מנהלת בית הספר, דורית קראדי, לתלמידים: " אתם הולכים להיחשף אל כל הסודות המיוחדים המספרים את סיפור בריאת העולם על פי היהדות"

בדיוק כפי שבני ישראל קיבלו את ספר התורה במעמד הר סיני והעבירו אותו מדורי דורות, כך המסורת גם בבית הספר נווה עו"ז. שלושה דורות, הסבים והסבתות, ההורים וכמובן תלמידי כיתה ב' התכנסו בבית הספר ויצאו בתהלוכה לעבר בית הכנסת "ברכת יצחק" בנאות שקמה שם קיבלו את חומש בראשית- הספר הראשון מבין חמישה חומשי תורה. התלמידים, עם כיפה על ראשם ולבושים בלבן, פזמו את "שישו ושימחו בשמחת תורה" בדרך לבית הכנסת. מסורת זו של בית הספר נועדה לחשוף את הילדים לתורה- המקצוע שמתחילים ללמוד אותו בכיתה ב'.  בבית הספר בחרו לקיים את האירוע השנתי בבית הכנסת "ברכת יצחק" שהקמתו הושלמה לפני מספר שבועות והוא נפתח לתפילה עבור תושבי שכונת נאות שקמה.

מנהלת בית הספר, דורית קראדי, אמרה לתלמידים: "היום אתם מקבלים מתנה. מתנה מיוחדת במינה ורבת משמעות. אתם הולכים להיחשף לכל הסודות המיוחדים המספרים את סיפור בריאת העולם על פי היהדות. ספר בראשית יפתח בפניכם צוהר קטן אל עולם ומלואו. תוכו של הספר מספר את סיפורה המכונן של היהדות הוא זה המהווה עבורנו את היסוד האיתן התומך בעובדת היותנו והפיכתנו לעם". קראדי הוסיפה כי המסורת השנתית טומנת בחובה ערכים של אהבת אדם, נתינה, אחווה וענווה. "זו הייתה חוויה מיוחדת במינה שהשרתה על כל המשתתפים אווירה עילאית של קדושה".

יו"ר וועד ההורים של בית הספר נווה עו"ז, יעל תורג'מן, בירכה אף היא את התלמידים ואמרה: "מי ייתן ואורה של התורה יאיר את דרככם בנתיב החיים". 

בתום הטקס, פנה אחד הסבים אל המנהלת קארדי ואמר לה כי על אף שיש לו כבר נכדים גדולים שעברו את הטקס בעבר, הוא מתרגש כל פעם מחדש "הרגשתי אור לראות את הנכד מקבל את החומש בכל האווירה של קדושה שהיתה במהלך הטקס".

 

צילום: בית הספר נווה עו"ז

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

3 בנובמבר 2014