חגיגת סיום השנה בקריית קאליב בסימן איכות הסביבה

חגיגות סיום שנה - מופע
פרויקט נתי"ב (נוער תומך ילדים בקהילה) חגג בשבוע שעבר עם הציבור הדתי-חרדי בקריית קאליב בעיר. תוכנית נתי"ב פועלת זו השנה הרביעית בעיר באמצעות מחלקת קהילה שבמינהל לשילוב חברתי, אגף נוער וצעירים ועמותת מכוונים מעלה. התוכנית מציעה מסגרת פנאי והעשרה איכותית לילדים המופעלת על ידי בני נוער והורים מתנדבים.

במהלך השנים התגייסו לתכנית מאות מתנדבים עובדה שאפשרה להרחיב את הפעילות בהתאם לבקשות התושבים. כיום מונה התוכנית  תשעה מרכזי פעילות, 100 מדריכים ו-350 ילדים וקבוצת אמהות פעילות. אחד המרכזים הייחודיים בתכנית הינו בקריית קאליב, מאחר והוא מותאם לצרכי הציבור החרדי.

חגיגת סיום השנה בקאליב הייתה אירוע קהילתי בסימן איכות הסביבה. תושבי השכונה נהנו מהצגה, משחקים ויצירות בנושא איכות הסביבה.

ממלא מקום ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה, מוטי עג'מי: "פרויקט נתי"ב מהווה דוגמא להתגייסות הקהילה בכל העיר לטובת ילדיה. אני שמח שהצלחנו להרחיב את המענה לטובת ילדי שכונת קאליב ומאמין שזו הדרך לצמצום פערים חברתיים בעיר. שמחתי לפגוש את תושבי השכונה שסיפרו בהתרגשות על תרומתו של הפרויקט ומקווה שפעילות זו תגדל ותתפתח בעתיד".

מחזיקת תיק איכות הסביבה, חברת המועצה יפעת מאירוביץ: "אנו שמחים לחשוף את כל האוכלוסיות בעיר לתחום המחזור ואיכות הסביבה וגאים במיוחד בפעילות לאוכלוסייה החרדית. זה לא מובן מאליו שהגיעו כל כך הרבה תושבים לאירוע ואין לי ספק שזה נובע משיתוף הפעולה בין הפן החברתי לפן הסביבתי."

ראש המנהל לשילוב חברתי, נעמי אחימור, , הוסיפה: "השותפות של גורמי הרווחה יחד עם אגף הנוער ועמותת מכוונים מעלה מאפשרת לנו להוביל מהלך שיקרב את הילדים לערכים באמצעות פעילות העשרה, תרבות, ספורט, יצירה ומשחקים". 

במהלך הטקס חולקו תעודות הערכה והוקרה לבנות הנוער שהדריכו את הילדים במסירות במהלך השנה. עידן חמי, יו"ר עמותת מכוונים מעלה, שסייע בשיפוץ המבנה בשכונה לזכר יקיריו אהובה ומרדכי בוכמן ז"ל, ציין כי הוא גאה להיות חלק מפעילות שמרחיבה את מעגלי ההתנדבות.

שירן לוסטיג- גנץ, מנהלת מחלקת קהילה מספרת: "את הפעילות בקאליב התחלנו לאחר שזיהינו צורך חברתי בפעילות העשרה ללא תשלום שמותאמת לילדים מהציבור החרדי בעיר. לצד הצורך נדהמנו לגלות את הכוחות והרצון של תושבי השכונה להיות חלק מהעשייה ולתרום להצלחת התוכנית."

מעוניינים לקחת חלק בפרויקט? פנו למחלקת קהילה: 03-9689909

צילום: עיריית ראשון לציון

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

13 באוקטובר 2015