הנוער בחר בעשייה עם טום פאר

טום פאר נבחר לראשות פרלמנט הנוער העירוני ברוב של למעלה מ- 50% מקולות הבוחרים. דורון אוזן המשנה לראש העירייה בדבריו למועמדים: "בעיניי מנהיג נמדד ע"פ העשייה ולא בדיבורים"

בבחירות שהתקיימו לראשות פרלמנט הנוער בשבוע שעבר נבחר טום פאר, בן ה18 תלמיד כיתה י"ב ממקיף י"ב המעיין לראשות פרלמנט הנוער לקדנציה הקרובה, בכנס מועצות תלמידים חגיגי ודמוקרטי במתחם הנוער החדש – אגף הנוער והצעירים ברחוב הרצל. לבחירות הגיעו למעלה מ250 נציגי מועצות תלמידים מכלל המקיפים בעיר ואף נציגי ניצני ראשון, ומתוך 179 קולות כשרים נבחר טום פאר עם 105 קולות. מול טום התמודדו אלעד ישר ואורי סער. המועמדים עובדים זמן רב על קמפיין הבחירות שכלל סרטון ביוטיוב אשר זכו ללייקים מבני נוער רבים. שיטת הבחירות החדשה פעלה גם השנה עפ"י המתווה שקבענו לפני כשנתיים ובכך אנו מקיימים בחירות דמוקרטיות עם נציגי מועצת התלמידים שבאים לבחור ולהיבחר ולכן ההשתתפות כעת רבה יותר לעומת השנים שעברו. עשינו שינויים בהליך הבחירות שבזכותו פתחנו את האפשרות לבחור לכלל בתי הספר בעיר.. 

במהלך ההפסקה התבקשו נציגי מועצות התלמידים להצביע למועמד המתאים עבורם.

לאחר שהוכרז הזוכה ,טום פאר, הוא התייחס בנאומו לנושא הרלוונטיות של בני הנוער, ליצרית הזדמנות לבני הנוער, לחוקה בבתי הספר " אני מתכוון לעשות מהפך בפרלמנט הנוער, תפקידים נוספים , נציגים חדשים ואירועים מפתיעים , אני שואף לנציגות מכלל התיכונים והחטיבות בעיר ומגופי הנוער , מתנועות הנוער , ממרכזי הנוער ומהקהילה הגאה כדי לתת הזדמנות שווה לכל האוכלוסייה בעיר להשמיע את קולה , להשפיע ולשנות. אני אערוך את יריד המפיקים הראשון בארץ מסוגו , לקראת נשפי הסיום של שכבות י"ב כדי לתת לבני הנוער את מה שמגיע להם בסכום הנמוך ביותר ובאיכות הגבוהה ביותר! אני אמשיך לפעול במטרה ליצור הזדמנות לבני נוער בעלי כישורים ואתן להם במה במהלך השנה בקרובה בכל האירועים האפשריים. אשתמש בידע שצברתי מתפקידי כיו"ר אתיקה ומשפט במועצת התלמידים והנוער מחוז מרכז והידע שצברתי לגביי חוזרי מנכ"ל וחוקה בבתי הספר למען הנוער. אהיה זמין לכל בן נוער, בכל שעה, בכל נושא, כדי שתדעו שיש למי לפנות- ותדעו שלכל בעיה יש פתרון ."

עוד הוסיף טום כי "הדבר החשוב ביותר הוא בסופו של דבר , זה שיהיה לכם למי לפנות, ויש לנו נוער מדהים בראשון לציון, ומגיע לכם אדם משלכם שתמיד יהיה לצדיכם. אני מאמין ביכולת של בני הנוער, מאמין ברצונות שלהם ופה כדי להגשים חלומות, לעשות, לפעול, לשנות ולהעז"

דורון אוזן, המשנה לראש העירייה ומחזיק תיק הצעירים והנוער: "אני רואה חשיבות רבה במועצת הנוער חזקה ומייצגת. מדובר בגוף אשר יוכל לתרום לנוער ולפעילות אגף הנוער והצעירים בעירייה, שמצידו ממשיך להעניק את התמיכה והסיוע לטובת הנוער והצעירים בראשון לציון, באמצעות עשייה חינוכית, ערכית ותרבותית. בעיניי, מנהיג נמדד בעשייה נטו ולא בדיבורים או במילים גבוהות, אתם תמדדו ע"פ העשייה שלכם ואני מאמין שתצליחו ואנו מצדנו נסייע ככל אשר נוכל. כמובן אני מברך על כל המאמצים שכולם היו ראויים וכולם יהיו חלק פעיל כמנהיגי הדור הצעיר"

4 בדצמבר 2014