מכיסא אדריכלית העיר לכיסא אדריכלית המדינה

אדריכלית העיר, ורד סולומון ממן, נבחרה לתפקיד אדריכלית ראשית במשרד השיכון והבינוי *  ראש העירייה, דב צור, בירך אותה על המינוי הבכיר ואמר: "לורד חלק משמעותי בקידום וגיבוש תוכנית המתאר העירונית וקידום התכנית לפיתוח ושימור היקב. אני משוכנע שהיא תתרום רבות גם בתפקידה החדש".

גאווה גדולה בעיריית ראשון לציון. אדריכלית העיר, ורד סולומון ממן (45), נבחרה לתפקיד מנהל אגף תכנון בכיר במשרד הבינוי והשיכון. למעשה מדובר בתפקיד אדריכל ראשי במשרד.

סולומון ממן מסיימת קדנציה של שש שנים בעירייה. היא החלה את דרכה כמנהלת אגף בנייה ציבורית ולפני כשלוש שנים נבחרה לתפקיד אדריכלית העיר.

סולומון ממן היא אדריכלית ומתכננת ערים בהכשרתה, סיימה את לימודי האדריכלות בטכניון בהצטיינות בשנת 1998 ולימודי תואר שני בתכנון ערים גם בטכניון בשנת 2005.

עבודת המחקר שלה במסגרת לימודי התואר שני בטכניון בהנחיית פרופסור רחל אלתרמן מהטכניון, עסקה בשימור אתרים היסטוריים על פי חוק התכנון והבניה, תוך מחקר השוואתי בינלאומי. עבודתה זכתה  בפרס של קרן מפעל הפיס על שם פנחס ספיר.

לסולומון קורות חיים מרשימים, היא שימשה במשך ארבע שנים כמהנדסת העיר בית שאן, ולאחר מכן, למשך שלוש שנים כמנהלת מחלקת תכנון ערים ובניה ציבורית בעיריית רעננה.

סולומון ממן עבדה לצידו של מהנדס העיר אלי יהלום בקידום תוכנית המתאר העירונית וקידום פרויקטים עירוניים נוספים כמו פיתוח ושימור היקב. יהלום סיים את תפקידו בעירייה לפני כחצי שנה ובמקומו מונה אדריכל העיר נס ציונה, קיריל קוזיול.

בתפקידה החדש היא תהיה אמונה על קידום תוכניות מתאר לערים חדשות, שכונות ורובעים מול הועדות המחוזיות והמועצה הארצית. "ראשון לציון זו עיר שכל הזמן מתפתחת והתפקיד בעירייה היה מאתגר ומספק. בתפקיד החדש אני שואפת לסייע לרשויות להתפתח ולממש את הפוטנציאל שלהן. אני מאמינה גדולה בתהליכי תכנון לטווח רחוק, ויודעת שמה שמנביטים היום טוב יצמח וישגשג בעתיד". יש לציין כי העירייה כבר הוציאה מכרז לתפקיד אדריכל העיר בתקווה שהתפקיד יאויש כבר בחודשים הקרובים.

ראש העירייה, דב צור, בירך את ורד על המינוי הבכיר ואמר: "לורד חלק משמעותי בקידום וגיבוש תוכנית המתאר העירונית ותרומתה לפיתוח העיר ניכרת ברחבי העיר ועוד צפויה לבוא לידי ביטוי עם פיתוח השכונות החדשות ושטחי הציבור ברחבי העיר. אני משוכנע שהיא תתרום רבות גם בתפקידה החדש".

צילום: עידן גרוס

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

21 בנובמבר 2016