נחנך אגף רווחה במערב העיר

נחנך אגף רווחה במערב העיר
 

24 חדרי ייעוץ לעובדים סוציאליים על פני 600 מ"ר * המבנה החדש והמאובזר הוקם בהשקעה עירונית של 4.6 מיליון שקלים * מצטרף לאגף רווחה במרכז העיר ולאגף במזרח העיר ששניהם שופצו ושודרגו בשנתיים האחרונות "מבנה חדש זה יאפשר מתן שירות הולם, ראוי ומכבד לבאי המקום" אמר ראש עיריית ראשון לציון בטקס חנוכת המקום

עיריית ראשון לציון חנכה השבוע את אגף הרווחה במערב העיר שנבנה בהשקעה של 4.6 מיליון שקלים מתקציב העירייה. המבנה החדש משתרע על שטח של 600 מ"ר וכולל 24 חדרי יעוץ לעובדים סוציאליים וכן אולם ישיבות רחב ידיים. אגף זה שייתן מענה לאוכלוסייה במערב העיר מצטרף למבנים במרכז ומזרח העיר ששניהם שופצו ושודרגו בשנתיים האחרונות. ראש העירייה, דב צור, אמר בטקס חנוכת המבנה כי: "מלבד תנאי עבודה ראויים לעובדים הסוציאליים, המבנה החדש יאפשר מתן שירות הולם, ראוי ומכבד לבאי המקום".

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה, מוטי עג'מי, הוסיף: "לפני שש שנים קיבלנו החלטה לשפר את תנאי הקבלה של העובדים הסוציאליים. הכניסה למבנה היא הצעד הראשון, כשהחדר יפה ורחב אז הלב מתרחב ואפשר לתת שירות טוב יותר לתושבים".

"עשינו מאמצים רבים כדי להקים את המקום הזה" הוסיף מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן שפנה לעובדים הסוציאליים ואמר: "זה חלק מתפיסה שמוביל ראש העירייה, שלעובד צריכה להיות סביבת עבודה נעימה ומכבדת על מנת שיוכל לבצע את תפקידו בצורה ראויה".

את המרכז מנהלת מירה שחם, מנהלת לשכת רווחה מערב, אשר הנחתה את הטקס, ואמרה כי הרווחה הפיזית במבנה החדש נותנת רווחה לנפש.

תושבת המקום המטופלת על ידי מינהל לשילוב חברתי בעיר אמרה: "אני אם חד הורית לארבעה ילדים ובאתי להודות על המבנה היפה והמכבד. אני יוצאת לעבודה בראש שקט כי הילדים שלי מקבלים את הטיפול הכי טוב. במשך שנתיים סייעו לי ולא ויתרו עליי, האמינו בי, הלשכה משמשת עבורי משענת. היום אני רוצה לצאת לדרך עצמאית ולקחת את חיי בידיים שלי. אני מודה על כל העזרה ומאחלת לכם ולכל הפונים הצלחה במבנה החדש. מי ייתן שהמבנה ייתן הצלחה לבאות ולכל הפונים אלי". 

את הטקס סגרה דורית רוזנטל, עובדת סוציאלית, אשר פתחה צוהר לעבודתם המסורה והבלתי נגמרת של העובדים הסוציאליים.

יש לציין כי המבנה החדש ברחוב תורה ועבודה בשכונת רמת אליהו יחליף את המשרדים הזמניים שהיו בשכונת נווה ים. ראש העירייה צור הוסיף וסיפר על תכנית העירייה לפינוי ובינוי בשכונה.

 צילום: אבי קקון

 כתביניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

11 בנובמבר 2014