מגבירים את האכיפה ברוטשילד

מרכז העיר בכלל ורחוב רוטשילד בפרט משגשג בשנים האחרונות * יותר תנועה ברחוב, יותר הולכי רגל, יותר עסקים אבל גם יותר עבירות חנייה ועבירות איכות חיים * החברה לבטחון ומשטרת ראשון לציון מתכוונים להגביר נוכחות ברחוב ולהתמודד עם תופעות אלו

גם לשגשוג יש מחיר. מרכז העיר חוזר לימיו היפים, יותר עסקים נפתחים, יותר כלי רכב עוברים ברחוב המפורסם בעיר ומטבע הדברים גם יותר הולכי רגל ברחוב. כל אלו מבורכים, אולם גם לכך יש מחיר. במקביל לתכונה ההולכת וגדלה, מדווח המוקד העירוני ביותר פניות העוסקות בעבירות חנייה ברחוב וכן עבירות איכות חיים. במסגרת דיון בנושא שקיימה משטרת ראשון לציון ונציגי החברה לבטחון בראשות מנכ"ל החברה, מוטי נחמני, הוחלט לתת דגש לאזור ולהגביר בו את הנוכחות באופן משמעותי.

ראשית תינתן תשומת לב מיוחדת לנושא עבירות חנייה לכל אורכו של הרחוב. בתוך כך יושם דגש לעבירות חנייה חמורות כמו חניות במקומות השמורים לנכים, חניות כפולות, חניות על מעברי חצייה, חניות בצמתים ועל מדרכות.

הנתונים מצביעים על עלייה בכמות העבירות ברחוב זה ולכך ההשלכות רבות. רכב שחונה על מדרכה לא מותיר מעבר להולכי הרגל הרבים. רכב החונה בחנייה כפולה יוצר עומסי תנועה מיותרים וכן הלאה.

במקביל לפעילות זו, המשטרה מקימה יחידת סיור רגלי שתמנה תריסר שוטרים ותיתן מענה לעבירות איכות החיים ובכך תשלים את הנוכחות הן בכביש והן ברחוב עצמו.

תגבור נוכחות גם בשכונת נווה ים

על פי נתוני משטרת ישראל, שכונת נווה ים עומדת בחודשים האחרונים במרכזה של תופעת פריצות לבתים וגניבות רכב. גם בעניין זה, סוכם בין המשטרה לבין החברה לבטחון על הגברת הנוכחות בשכונה. החברה לבטחון תקצה ניידת ייעודית רק לשכונה. כמו כן, המשטרה תעניק אף היא טיפול ממוקד לשכונה מוכת הפריצות. אגב, מהנתונים עולה כי השכונה שבה כמות הפריצות לבתים ורכבים היא הקטנה ביותר, היא שכונת נחלת יהודה. בחברה לבטחון משייכים את הנתון המעודד לשיתוף הפעולה בין החברה לבטחון לתושבים שביקשו להקים משמר שכונה.

כ-120 תושבים לוקחים חלק במשמר השכונה, כאשר החברה לבטחון מקצה לשם כך ניידת. המשמר פועל כל לילה. נציין כי גם בשכונת מרום ראשון הביעו התעניינות להקים משמר שכונה דומה אצלם.

 

תהילה דוקנוביץ
מנהלת ניו מדיה ופרסום
דוברות עיריית ראשון לציון

22 בינואר 2017