רגע לפני אליפות השחמט העירונית

תלמידי בית הספר בארי זכו באליפות שחמטק הארצית
באליפות שחמטק, עד מאה תלמידים, לקחו חלק כמאה בתי ספר בארץ ובחו"ל שפתרו ביחד כמיליון תרגילי שחמט * ראשון לציון "חטפה" גם את המקומות השני והשלישי

השבוע תתקיים אליפות השחמט העירונית המסורתית. רגע לפני שריקת הפתיחה, תלמידי בתי הספר מחממים מנועים עם הישגים משמעותיים בתחום. באליפות שחמטק לקחו חלק כמאה בתי ספר מהארץ ומחו"ל ובסך הכל כ-15,000 תלמידים שפתרו ביחד מספר עצום של כ-1,000,000 תרגילי שחמט.

משחקי האליפות האינטראקטיבית נפתחו באופן רשמי ב-1.1.2017, כאשר במשך הזמן הזה ועד החודש, אז ננעלה התחרות, התחרו ביניהם בתי הספר בפתרון תרגילי שחמט באופן אינטראקטיבי, מהבית ומבי"ס, מכל מכשיר, מחשב, אייפד, אייפון, טאבלט ועוד.

במקום הראשון באליפות, בקטגוריה של עד מאה תלמידים בתכנית השחמט, זכה בית הספר בארי מראשון לציון. כל תלמידי תכנית השחמט הלומדים בתכנית תרמו לזכייה באליפות. ראשון לציון הצליחה "להשתלט" על צמרת המצטיינים בתחרות ובית הספר חופית קטף את המקום השני ובית הספר נווה חוף את השלישי.  בסוף שנת הלימודים יתקיים טקס במעמד ראש העירייה, דב צור, ובו יוענקו פרסים לבית הספר: ערכת שחמט רצפתית, 10 סטים של שחמט אולימפי, גביע האליפות, תעודת יוקרה ומדליות לתלמידים מצטיינים אשר צברו מעל 15,000 נקודות.

בקטגוריה של מעל מאה תלמידים בתכנית השחמט, זכה בית הספר היסודי אשלים אנתרופולוגי  במקום שלישי. ראש העירייה בירך את התלמידים על ההישגים המרשימים והוסיף: "כבוד גדול לעיר ראשון לציון שתלמידיה בולטים בענף זה".

נזכיר כי השבוע תתקיים אליפות השחמט העירונית על שם זהר אולפינר ז"ל. אלפי תלמידים מעשרות בתי ספר מרחבי העיר יקחו בה חלק. עיריית ראשון לציון מקדמת את תחום השחמט בקרב ילדים ובני נוער. התוכנית העירונית "מסע לעולם השחמט" נחשבת לגדולה בעולם. כ-4000 תלמידים מ-60 גנים משתתפים בתוכנית לפיה הילדים לומדים שחמט כשיעור חובה בבתי הספר והגנים. הוכח כבר שמשחק השחמט מפתח את חשיבה, מחדד את הזיכרון ומשפר את הריכוז, זאת לצד ההנאה שבמשחק זוגי ומאתגר שמחזק את בטחון הילדים ואף משפר את הישגיהם בתחומים אחרים.

 צילום ממפעילות השחמטק בבי"ס ניצנים

 

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

16 במאי 2017