אלופות. והן משלנו

תמונה על הפודיום של האלופות בברידג'

יש לנו מדליית זהב באולימפיאדה.  אומנם לא מדובר באולימפיאדת ריו, אבל עדיין אולימפיאדה לכל דבר.  עדי אסולין והילה לוי, רק בנות 23, הביאו הישג מדהים לישראל ולראשון לציון כשזכו במדליית הזהב באולימפיאדת הברידג' בפולין.
עדי אסולין והילה לוי, בנות 23, מראשון לציון זכו במדליית הזהב באולימפיאדת הברידג' בפולין. כך שאפשר לומר שיש לישראל מדליית זהב באולימפיאדה. שתיהן החלו את הקריירה שלהן במשחק כבר בגיל 13 ובלטו מגיל צעיר בזכות יכולת החשיבה היוצאת דופן שלהן, אחד מהיתרונות הבולטים של שחקני ברידג'. רק לפני כחודש זכו השתיים באליפות אירופה ועתה עלו להתמודד מול השחקנים החזקים ביותר בעולם.
"זה היה רגע מרגש שאין כמוהו" סיפרו השתיים "בסיום יום המשחקים הראשון של הגמר היינו במקום הראשון אך עד לרגע האחרון הפער בין המקום הראשון למקום הרביעי היה צמוד כך שידענו שאם הסיבוב האחרון לא ילך טוב אנחנו עלולות להישאר ללא מדליה. מבחינתנו זאת השנה שבה התגשמו החלומות הכי פרועים שלנו - אחרי תקופה של אימונים רבים ועבודה קשה שהוכיחו את עצמם. אין דבר יותר מרגש מלעמוד על הפודיום ולשיר את התקווה בגאווה ולדעת שייצגנו את המדינה שלנו בכבוד. כמובן שהדרך שלנו עוד ארוכה והיעד הבא שלנו הוא לזכות עם נבחרת הנשים של ישראל במדליה באליפות העולם שתתקיים שנה הבאה בצרפת. אני מבקשות להודות להתאגדות הישראלית לברידג על תמיכה של עשרות שנים - אימונים, תחרויות והמון ליווי וחיזוקים. בנוסף תודה גדולה לאיגוד אילת שתומך בנו בעזרת מלגות חודשיות המשמשות לאימונים ותורמות להישגים".
גלעד אופיר, יו"ר התאחדות הברידג' הישראלית, הוסיף: "זהו הישג מדהים בקנה מידה עולמי. אסולין ולוי הן שחקניות הברידג' הצעירות ביותר שזכו במדליית זהב באולימפיאדות. תמיד ידענו שהן שחקניות מעולות, אולם השנה הן עשו פריצה מדהימה לטופ העולמי. השנה ניגנו את ההמנון הישראלי כבר ארבע פעמים בתחרויות בינלאומיות".
אגב, ענף הברידג' מפותח מאוד בעיר. החברה העירונית לבדה מאגדת שלושה מרכזים של ענף הברידג' באולם העמית, בית מכבי ומרכז 360. מנהל רשות הספורט בחברה העירונית, אמיר סולרסקי, אמר: "שחקנים צעירים מראשון לציון ידעו תמיד להתעלות בתחרויות בינלאומיות ועל כך שאפו גדול."
הימנית (עם השחור) הילה לוי, השמאלית (עם האדום) עדי אסולין.
קרדיט צילום: World Bridge Federation


כתב: יניב אוחנה, דוברות
תאריך: 27.9.16