שוב: אלופי ישראל בשחמט- מראשון לציון

אוראל ריבשטיין ויורי אטינגוף ממועדון השחמט- אלופי ישראל עד גיל 8 ו-10 * לאוראל זו זכייה שנייה ברציפות * יורי עלה לארץ לפני כחצי שנה בלבד * עשרים שחקנים מתוך 150 שהשתתפו בגמר אליפות ישראל הם מראשון לציון

מועדון השחמט העירוני ממשיך להוסיף כבוד לעיר. שני שחקני צעירים מאוד זכו באליפות ישראל שהתקיימה בכפר הירוק בהשתתפות 150 השחקנים הטובים מכל רחבי הארץ. 20 שחקנים מהם נשלחו מראשון לציון, דבר המעיד על עוצמתה של העיר בזירה ארצית.

אוראל ריבשטיין ויורי אטינגוף ממועדון השחמט זכו במקומות הראשונים באליפות והם אלופי ישראל עד גיל 8 ועד גיל 10 בהתאמה. עבור אוראל מדובר בזכייה שנייה ברציפות עם תוצאה מצוינת של 6 נקודות מתוך 7 משחקים. אוראל הוא תלמיד כיתה ב' בבית הספר "תמיר"

יורי אטינגוף עלה ארצה עם משפחתו מסנט פטרסבורג אך לפני חצי שנה ומיד קיבל תמיכה מקצועית וליווי חם ממועדון השחמט העירוני. יורי פתח את ההתמודדות עם הפסד לאחר שהתרגש מהמעמד, אך לא ויתר והשיג שורה של ניצחונות כולל בסיבוב האחרון אשר העניק לו זכיה בתואר אלוף הארץ עד גיל 10 עם תוצאה מצוינת של 7 נקודות מתוך 9 משחקים.

ראש העירייה, דב צור, בירך את הזוכים ושיבח את המתמודדים על ההתמדה וההישגים: "זהו כבוד גדול לעיר. עיריית ראשון לציון תומכת מזה שנים בהפעלה ופיתוח התוכנית בעיר. השחמט מעניק מעבר לפיתוח המחשבה, ליצירתיות, למשמעת ולסדר גם הרבה ערכים של כבוד לזולת וספורטיביות".

מנכ"ל מועדון השחמט בוריס אלתרמן, הוסיף: "השקעת העירייה בתחום השחמט מניבה פירות. אני משוכנע שהמשחק תרם לעשרות אלפי התלמידים שהשתתפו בתוכנית בעשור האחרון ואולי עוד כמה שנים יהיו כמה שימשיכו את דרכו של תושב העיר, בוריס גלפנד, בהשתתפות בתחרויות בינלאומיות".

בראשון לציון פועלת תוכנית רחבת היקף ללימודי השחמט כבר בגילאים הצעירים. התוכנית "מסע לעולם השחמט"  החלה לפעול תחילה בגני הילדים וזכתה לשבחים רבים בקרב תלמידי גני החובה, הוריהם, הגננות וצוותי החינוך. בהמשך, החל מינהל החינוך בעיריית ראשון לציון להפעיל את התוכנית גם בבתי הספר היסודיים בעיר. כיום לומדים שחמט בעיר כ-5000 ילדים ב-65 גני חובה ו30- בתי ספר במימון מלא של העירייה. בנוסף , מאות ילדים מתאמנים בחוגי שחמט בתוכנית למתקדמים. החודש יגיעו לימודי השחמט מגיעה לשיא כאשר 70 נבחרות מ-35 בתי הספר בעיר יקחו חלק באליפות השחמט העירונית לבתי הספר היסודיים על שם זהר אולפינר ז"ל שתתקיים ב-19.5.17.

אלופי ישראל בשחמט - אפריל 2017

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

27 באפריל 2017