עמותת פוש קוראת לכם להתנדב

 "כל מה שאתה צריך כדי לשנות חיים של ילד הם שעה וחצי בשבוע" עמותת פוש, המעניקה סיוע לימודי לתלמידים מעוטי יכולת, קוראת לכם להתנדב למען ילדי העיר ולשנות את חייהם. כל מה שצריך הם שעה וחצי פנויות בשבוע

פעילי עמותת פוש בעיר מקבלים פניות מבתי ספר ברחבי העיר בבקשה שישלחו מתנדבים לסייע לילדים בבית הספר, אשר זקוקים לשיעורים פרטיים אך משפחתם אינה יכולה לממן זאת. "יש לנו יותר תלמידים ממתנדבים", אומרים בעמותה, "ואנו זקוקים לעוד מתנדבים".

"- אני מבקש לדבר איתך וסליחה אם הפרעתי לך 

 - לא הפרעת, אני תמיד שמח לדבר אתך

- גם אני, המון תודות על העזרה והתמיכה. אתה גם לימדת אותי הרבה דברים חוץ ממתמטיקה.
כל שיעור אני לומד ממך דברים חדשים איך להתנהג ואיך להיות בן אדם טוב יותר. אתה מורה לחיים
תאמין לי"

זוהי התכתבות בשעת לילה מאוחרת בין מתנדב של עמותת "פוש" שנותן שיעורים פרטיים במתמטיקה בהתנדבות לתלמידים מרקע חברתי כלכלי נמוך ובין איתי (שם בדוי) אחד מתלמידיו.
ההתכתבות הזו מגלמת בתוכה את הרעיון החברתי והאנושי שהעמותה חרטה על דגלה והוא להעניק שיעורים פרטיים ללא תשלום לתלמידים נזקקים שאינם יכולים לממן את השיעורים הללו.

חיים ברזילי, מפעילי העמותה בעיר מסביר כי אחד הנתונים המדהימים שעלה בתחקיר שערך  עיתון "הארץ" על תופעת השיעורים הפרטיים בישראל הוא שכמעט כל התלמידים בבתי הספר התיכונים בישראל היו רוצים לקבל שיעורים פרטיים לאורך תקופה משמעותית באיזה שהוא מקצוע. בפועל, קרוב לשבעים אחוזים אכן מקבלים את השיעורים הללו וגם משלמים עבורם סכומים גבוהים למדי. קרוב לשלושים האחוזים שאינם זוכים לכך, הם אלה שהכי זקוקים לשיעורים אלה וביותר ממקצוע אחד, אך למרבה הצער הוריהם אינם יכולים לעמוד בהוצאה הכספית הכרוכה בכך".
בעבור התלמידים האלה המתנדב איננו רק מורה שמקנה ידע, אלא גם דמות "המבוגר האחראי" שמאפשר התבוננות על החיים מהזווית הנכונה, הפנמת ערכים והרגלי למידה.
דמות שלעיתים קרובות חסרה בחייהם של תלמידים אלה והיא שמונעת מהם לנשור מהמסגרת החינוכית שבה הם נמצאים, ומעלה אותם על פסים של הצלחה, אומר ברזילי.
איתי בא ממשפחה הרוסה. אב עבריין לשעבר שהשתקם אך מועסק כעובד קבלן בשכר נמוך ואם שמדי פעם עובדת כעוזרת בית. הקשר שנוצר בינו ובין מתנדב "פוש" הוא יותר מקשר בין מורה לתלמיד כפי שהוא מעיד.

כאשר בפעם הראשונה בחייו, קיבל ציון 70 במתמטיקה ולא את ה"נכשל" המייאש, זו הייתה זריקת עידוד חשובה ששיקמה את ביטחונו העצמי וגרמה לו להשקיע יותר ולהצליח גם במקצועות נוספים.
זו הדרך הנכונה והיעילה ליציאה ממעגל העוני, לצמצום פערים חברתיים ולהפחית פשיעה.

אנו קוראים לתושבי העיר לתרום לתלמיד נזקק בכל המקצועות  שעה וחצי בשבוע במוסד חינוכי קרוב למקום מגוריכם, ובזמן שמתאים לך. תוך זמן קצר תחוש נתרם לא פחות משאתה תורם.

להתנדבות באזור ראשון לציון נא להתקשר לרכזי עמותת "פוש":

חיים ברזילי (תיכוניים) -   050-3299238

איציק אלון (תיכוניים)  - 054-5567990

אלון פורת (יסודיים)   - 050-8512286

או למטה העמותה  03-5354965