הוסרו רוב אנטנות השידור מבניין החברה הכלכלית

 הוסרו רוב אנטנות השידור מבניין החברה הכלכלית
בעקבות החלטת מועצת העירייה שלא לחדש את החוזים מול חברות התקשורת, הוסרו רוב האנטנות כאשר אנטנה אחרונה תוסר בתום
החוזה הנוכחי

בהתאם ליישום החלטת מועצת העירייה. הוסרו רוב מתקני השידור על גג מבנה החברה הכלכלית ברחוב הכרמל. כזכור בהמשך להצעתה בשנה שעברה של חברת המועצה יפעת מאירוביץ', הוחלט לפעול להסרת מתקני השידור מעל הבניין כאשר החברה הכלכלית לא תחדש את החוזים מול חברות התקשורת ובכך למעשה תסיר את מתקני השידור בתום החוזים.

ואכן, מתקני השידור של סלקום ופרטנר הוסרו מהבניין ונותר מתקן אחד של סלקום. כאמור, בתום החוזה עימם, יוסר גם מתקן זה.

נזכיר כי כבר לפני כשנה וחצי, העירייה הקימה צוות מקצועי לבחינת מיקומי אנטנות סלולאריות. מצד אחד המשרד להגנת הסביבה הוא הגוף שמכתיב את הכללים בנושא והחוק גם מאפשר לחברות הסלולאריות החדשות להציב מתקני גישה אלחוטיים ללא היתר מהעירייה, מצד שני בכל הנוגע לאנטנות סלולאריות אחרות, הדבר מחייב היתר בנייה ובתחומים אלו העירייה יכולה להגביל את החברות, אך גם זה באופן מוגבל. בעבר היו שני מקרים בהם העירייה מנעה הקמת אנטנה במיקום מסוים והחברות ערערו לערכאות גבוהות יותר והשיגו את מבוקשן.

ראש העירייה, דב צור: "אנו עושים ככל יכולתנו למצוא פתרונות שיעודדו חברות סלולאריות לפעול איתנו בשיתוף פעולה. במקומות בהם אנחנו יכולים להשפיע ואף להגביל- אנחנו עושים זאת. במקרה של בניין החברה הכלכלית, אנחנו מוותרים מראש על ההכנסה הקבועה וקשובים לחששות תושבי האזור".

חברת המועצה יפעת מאירוביץ', הוסיפה: "הצוות העירוני בראשותי משקיע שעות רבות במציאת פתרונות וחלופות במרחב הציבורי. עיריית ראשון לציון תמשיך לפעול למציאת איזון מיטיבי לשמירת בריאות תושביה."

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

11 בינואר 2015