אפליקציה המאפשרת לחשב צריכה ביתית של ירקות ופירות

תלמידי זלמן ארן  זכו במקום השני בתחרות הארצית לפיתוחים חקלאיים יזמיים לנוער בישראל * מטרת האפליקציה לסייע לצרכן בשימור מזון באחסון והארכת חיי מדף של מוצרי מזון

אם תהיתם כיצד יש לעטוף את המלפפונים והיכן להניח את העגבניות במקרר על מנת שישמרו יותר טוב, אתם מוזמנים לשאול את תלמידי בית הספר זלמן ארן בעיר שפיתחו אפליקציה שנקראת  green appהמאפשרת לחשב צריכה ביתית של ירקות וכן מנפקת מידע לאחסון נכון של ירקות ופירות UTPHKU מתכונים מומלצים. גם בתחרות הארצית לפיתוחים חקלאיים יזמיים, שקיים המכון הוולקאני בגני התערוכה, חשבו שזה רעיון נהדר והעניקו לתלמידי הכיתה המדעית הטכנולוגית משכבה ח' בבית הספר את המקום השני בתחרות ופרס כספי נאה בגובה של 7500

לכיתות ז'-י"ב. התחרות, שעסקה במיזמים חדשים למניעת אובדני מזון בחקלאות, הייתה פתוחה לכל בתי הספר בארץ ומיועדת לתלמידי מדעים ולתלמידי מדעי החקלאות בשיתוף "אגריטך" והחינוך ההתיישבותי.

רכזת ומורת המדעים בבית הספר זלמן ארן, דורית פנו עיני, שהובילה שלוש קבוצות לתחרות המכון הוולקאני, אמרה: "בעיית אובדני המזון חמורה במדינת ישראל. חשוב לנו להביא למודעות של כל צרכן את החשיבות של ניצול נכון של מזון. האפליקציה נוחה מאוד כיוון שאנשים נושאים איתם את המכשירים הסלולריים כל העת ואוהבים חידושים מסוג זה."

30% מהתוצרת החקלאית בעולם המערבי ובישראל מושלכת לפח, החל מרגע הקטיף ועד לרגע שבו הצרכן מחליט להיפטר ממנה. אובדנים אלו גורמים לעליית מחירים משמעותית של מוצרים חקלאיים, ועליה משלם הצרכן. כדי לצמצם אובדני מזון, מושקעים משאבים רבים במחקרים העוסקים בשימור תוצרת חקלאית בשדה ולאחר הקטיף ובפיתוח של אמצעי אחסון המאפשרים שמירה על איכות המזון, על בריאותו ועל טעמו.

במכון הוולקני הסבירו מדוע הוחלט לקיים את התחרות בנושא זה: "חשוב לנו שכבר עכשיו יתנסה הדור הצעיר בפיתוח דרכים להתמודדות עם הבעיה. בעוד שני עשורים, הביטחון התזונתי של תושבי מדינת ישראל יהיה מונח בידיים של התלמידים הצעירים. שינויי האקלים שאנו חווים היום, מעידים כי מקורות המים המתוקים, הקרקע לחקלאות וכוח האדם העובד במקצוע יצטמצמו בצורה משמעותית. לאור זאת, יכולתנו לשמר מזון לאורך זמן ולמנוע   אובדנים תהיה משמעותית יותר מתמיד".

שימור מזון באחסון והארכת חיי מדף של מוצרי מזון - זהו אחד מתחומי המחקר המבוקשים בעולם. במדינות רבות היכולת לשמר מזון פירושה הבדל בין חיים ומוות. עבור מדינות מערביות יכולת זו משמעותה הוזלה של מוצרי מזון וניצול נכון של משאבי הטבע תוך צמצום הפגיעה בסביבה.

 צילום: עיריית ראשון לציון.

בתמונה- תלמידי זלמן ארן בתחרות

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

4 במאי 2015