ערים תאומות נוספות שלחו מכתבי חיזוק לראשון לציון

 

אחרי המסר המחבק של עיריית נים בצרפת במהלך מבצע "צוק איתן", שלח ראש העירייה, דב צור, מכתב לראשי הערים התאומות ובו תיאר את המציאות בישראל בשונה מכפי שהיא מוצגת בתקשורת העולמית * בתגובה שלחו ראשי הערים התאומות מאתיופיה וגרמניה מכתבי חיזוק "אנחנו חושבים עליכם"

ראשון לציון ממשיכה לקבל חיזוקים מעבר לים. אחרי המכתב מחמם הלב שהתקבל במהלך מבצע "צוק איתן" מהעיר התאומה נים שבדרום צרפת שבה נאמר: "אתם יכולים לסמוך עלינו", החליט ראש העירייה, דב צור, לשלוח מכתב לכל ראשי הערים התאומות של ראשון לציון בו הוא מתאר את המציאות בישראל שלעיתים שונה מכפי שהיא מתוארת בתקשורת הבינלאומית. בתגובה הגיעו מכתבי חיזוק נוספים גם מהערים התאומות מינסטר שבגרמניה וגונדר שבאתיופיה. עיריית נים אף הוסיפה ושלחה מכתב נוסף, מחבק ורגשי יותר. במכתב משבחים בעיריית נים את הפצת המכתב על ידי ראש העירייה צור "זהו מעשה אחראי ואמיץ עליו אנו מברכים. האמת צריכה להיאמר משום שהתקשורת מדווחת שקרים ומכפישה בכל יום מחדש את הישראלים. בכל פעם שתהיה לנו ההזדמנות, אנחנו נעביר את המידע הזה כדי לנסות, ברמה הצנועה שלנו, לשחזר את האמת." נכתב במכתב המפרגן והמחבק. עוד הוסיפו כי הם מתפללים שהמלחמה תגיע לסיומה ושהם חושבים על המשפחות השכולות.

ראש עיריית מינסטר שבגרמניה, מרקוס לבה, שלח כאמור מכתב חיזוק לראש העירייה ובו כתב: "אנו עוקבים אחר ההתרחשויות וחושבים עליכם". לבה הוסיף כי במסגרת הידידות בין הערים, עיריית מינסטר יכולה לסייע ולדווח לעיתונים על התחושות והסבל של תושבי ישראל על רקע העימות.

ככל הנראה המכתב נשלח לישראל לאחר נפילתו של סמ"ר טל יפרח ז"ל וראש העירייה התייחס לכך: "קיבלנו בשוק את הידיעה על מותו של החייל ההרוג הצעיר, טל יפרח, רק בן 19. אני מבקש להביע את תנחומיי בפני המשפחה". לבה סיכם את המכתב בתקווה להגנה על אזרחי העיר ושמירת עצבים חזקים במהלך התקופה הנוכחית.

נזכיר כי היחסים בין ראשון לציון למינסטר בגרמניה חמים מאוד, רק בחודש שעבר יצאה משלחת נוער ייצוגית מאגף נוער וצעירים בעיריית ראשון לציון, לביקור במרכז הנוער ""Bennohaus בעיר התאומה. כמו כן מגמת הקולנוע ברביבים מקיימת שיתוף פעולה פורה עם מרכז המדיה של מרכז הנוער.

מכתב חיזוק נוסף התקבל מראש עיריית גונדר שבאתיופיה, גטינט אמרה. גם הוא, כמו קודמיו מסר כי מחשבות העיר נתונות לקורה בישראל "אני יודע שזו תקופה קשה עבור תושבי העיר, תקופה של פחד וסבל" ראש העירייה אמרה ביקש לדעת מה הוא ותושביו יכולים לעשות כדי לבטא את הסימפטיה שלהם לעיר ראשון לציון.

צילום: עידן גרוס

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

10 באוגוסט 2014