עלייה בהתחלות בנייה בראשון לציון

עלייה בהתחלות בנייה בראשון לציון

 למעלה מ-500 דירות נבנו בעיר במחצית הראשונה של 2013 * נתון זה משקף עלייה של 18.7% מאשתקד לעומת הירידה בממוצע הארצי שעומד על 5.9%- * ראשון לציון ניצבת בצמרת רשימת היישובים בהתחלות בנייה

 מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי ראשון לציון ניצבת בצמרת רשימת היישובים בהתחלות בנייה. הנתון מתייחס לישובים שבהם נבנו לפחות 272 דירות במחצית הראשונה של שנת 2013. באותה תקופה בראשון לציון, החלו בנייתן של 501 דירות, עלייה של 18.7% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, וזאת לעומת ירידה בממוצע הארצי שעומד על 5.9%-.

מבין 17 הישובים שנבדקו, ראשון לציון ניצבת במקום השישי, לפני פתח תקווה, רחובות, נתניה ועוד.

יש להדגיש כי אל מול גאות היקפי הבנייה, מספר התחלות הבנייה למגורים בבניינים גבוהים בני 16 קומות או יותר, הוא מהנמוכים ביותר מבין הערים הגדולות. נתון זה מצטרף לנתוני משרד הבינוי והשיכון שהציבו את ראשון לציון בין עשרת הישובים הבולטים בהיקף התחלות בנייה בין השנים 2009-2012, בנתונים ציינו כי בעיר ראשון לציון נרשם אחוז הבנייה הנמוכה הגבוה ביותר מבין הישובים.

בעירייה משייכים את הנתון הגבוה ליעילות מינהל ההנדסה המאפשר התמודדות מוצלחת עם ביקושי השיא לבנייה ברחבי העיר. ראשון לציון תורמת את תרומתה לשוק הדיור בישראל, באופן נכבד, מידי שנה. על אף שהשאיפה כעת היא להתמקד באיכות חייהם של תושבי העיר ולא בהרחבתה של העיר. אין ספק כי תוספת בנייה למגורים מעידה על הביקוש הגדול למגורים בראשון לציון.

 

צילום: אריק מור

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

30 בספטמבר 2013