עץ המוצצים בגן בעברית נוחל הצלחה

למעלה ממאה מוצצים נתלו עד כה בעץ המוצצים שמאפשר להורים, יחד עם ילידיהם, לתלות את המוצץ ולהיפרד ממנו לשלום

לפחות מאה פעוטות וילדים השאירו את המוצץ שלהם על עץ המוצצים בגן בעברית ונפרדו ממנו לשלום. עץ המוצצים שנחנך בפורים האחרון מבקש להפוך את הגמילה והפרידה מהמוצץ לחווה נעימה. הוא ממוקם בכניסה ל"גן בעברית", קרוב למזרקות ולפני מתחם הילדים הקטנים. סביב ה"עץ" ישנה ספירלה צבעונית לתליית המוצצים, שלט מעץ עם מלל וציורי מוצצים ומצידיו חיות אורבניות. "זו בשורה להורים" מסבירה חברת המועצה קרן דנה ג'דה שקידמה את הרעיון "מניסיון לרוב זהו תהליך לא קל ושמחתי לראות שהרבה מאוד תושבים נעזרים בו לגמילה מהמוצץ".

הרעיון להקמת העץ עלה מצד תושבת העיר הילה אברון מכוריש באחד מהפורומים של תושבי העיר בפייסבוק. "הבקשה הועברה אליי ומיד הרעיון קרץ לי בהיותי אימא לילדים קטנים, והחלטתי לקדם את הנושא לאחר שקיבלתי את ברכתו של ראש העיר, דב צור".

הילה אברון מכוריש, תושבת העיר, אמרה: "כאמא וכתושבת ילידת העיר, אני שמחה לראות שראשון לציון צועדת לכיוון צעיר ומודרני ולא שוכחת את הדור הצעיר ביותר של העיר. זהו צעד נוסף לטובת הילדים ומיקומו של עץ המוצצים בגן בעברית ליד מתחם הקטנטנים פשוט מושלם".

גן בעברית, הנו פארק רחב ידיים המבוסס על נושא השפה העברית. בפארק מדשאות, מתקני שעשועים, מתקני כושר, מזרקות, שבילי אופניים, שבילי החלקה אתגריים, בריכה אקולוגית גדולה ובה צמחי מים ודגים. לצד זה כולל הגן מתקנים מיוחדים המוקדשים לשפה העברית: מתקן עם קוביות מסתובבות המאפשר ליצור צירופי מילים , לוח קלאס המורכב מאותיות ומאפשר לילדים להרכיב מילים, מבוך שבו ההתקדמות נעשית באמצעות השלמת משפטים ועוד.

 

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

11 במאי 2015