בבקשה להקפיא כל שינוי בקו הרכבת ראשונים-תל אביב

ראש העירייה, דב צור בפנייה לשר התחבורה הקפא את הכוונה לשינויים  בקו הרכבת ראשונים-תל אביב

 על רקע הפרסומים לבטל את הקו הישיר בין תחנת ראשונים לתחנות תל אביב, שלח ראש העירייה מכתב לשר התחבורה, ישראל כץ, ובו בקשה להקפיא את השינויים עד לחיבור בין תחנות ראשונים למשה דיין * כזכור לאחרונה הודיעה המדינה על הקצאת כ–1.5 מיליארד שקל מתקציב המדינה ל–2019 לצורך הארכת מסילות רכבת ישראל לאורך כביש 431

ראש העירייה, דב צור, שלח מכתב לשר התחבורה, ישראל כץ, בבקשה להקפיא כל שינוי בקו הרכבת ראשונים-תל אביב. לאחרונה התפרסמו דיווחים על כוונת רכבת ישראל לבטל את הקו הישיר לתחנות תל אביב ובמקום זאת יאלצו הנוסעים להחליף רכבות בתחנת לוד. החשש הוא ששינוי כזה עלול להאריך את זמן ההגעה לתל אביב ולתחנות נוספות. צור כתב במכתב כי נכון להיום כ-150 אלף איש עושים שימוש בקו זה ועם אכלוס השכונות החדשות במזרח העיר, כמות זו צפויה עוד לעלות. "לפני זמן לא רב כבר צומצמה תנועת הרכבות מתחנת ראשונים" כתב צור והוסיף "אבקשך להקפיא את השינוי עד להשלמת חיבור תחנות הרכבת בעיר". הכוונה כמובן לחיבור תחנות הרכבת ראשונים ומשה דיין עליו פורסם לאחרונה. חיבור בין התחנות צפוי להוביל לקיצור הדרך לגוש דן והגברת הנגישות והניוד בתוך העיר.

נזכיר כי בעבר הציגה רכבת ישראל תוואי שחוצה שכונות במערב העיר. ראש העירייה הודיע לשר התחבורה כי העירייה לא תסכים לתוואי זה. שר התחבורה שמע עמדה זו והנחה לתכנן קו רכבת סביב תוואי הקיים של כביש 431 שממשיך מזרחה, לאזור צומת ענבה, מודיעין ומגיע לתחנת מודיעין. ההתעקשות השתלמה והמדינה הודיעה על הקצאת כ–1.5 מיליארד שקל מתקציב המדינה ל–2019 לצורך הארכת מסילות רכבת ישראל לאורך כביש 431, חיבור בין התחנות ואף הקמת תחנת רכבת חדשה בסמוך למרכז העסקים שורק. ראשון לציון תהיה העיר השלישית בישראל עם שלוש תחנות רכבת ומעלה. שיפור הנגישות התחבורתית הופך את ראשון לציון ליותר אטרקטיבית בקרב חברות ועסקים הבוחרים להעתיק את מיקומם לעיר.

יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה

5 במרץ 2018