"הבנות נגד הבנים"

 

כך מכנים תושבי רחוב דרור את שני הבניינים שאחד מהם נצבע בוורוד והשני בתכלת * , הבניינים נצבעו במסגרת תוכנית שיפוץ החזיתות שמובילה עיריית ראשון לציון , המאפשרת לוועדי בתים במרכז העיר לאגד דיירים ולקבל הלוואות נוחות לשיפוץ הבניין

 אחרי ארבע שנים וכ-80 בניינים ששופצו במסגרת תוכנית שיפוץ החזיתות שמובילה עיריית ראשון לציון, הושלמו לראשונה שני בניינים סמוכים זה לזה המאפשרים לדמיין את הצבעוניות של מרכז העיר בעתיד. אחד הבניינים ששיפוצו הושלם בתחילת השנה נצבע בוורוד ואילו הבניין השני שהושלם לאחרונה, נצבע בתכלת. לכן, לא מפתיע שתושבי הבניינים מתלוצצים ומכנים את ניגודיות הצבעים של הבניינים כ"בנות נגד בנים". את הדיירים ליוו האגודה לתרבות הדיור בראשות צביקה ברקוביץ' ומשרד ריגלר אדריכלים. עבודות השיפוץ בוצעו על ידי חברת שלדג.

עם כניסתו של ראש העירייה, דב צור, לתפקיד, הוא הנחה לקדם תוכנית לפיה כל דייר המתגורר בבניין ותיק במרכז העיר יהיה זכאי להלוואה בסך 30 אלף שקלים למשך עשר שנים למימון מלא של חלקו בשיפוץ, העירייה מצידה סופגת את כל עלויות הריבית וההצמדה. עבור הדייר מדובר בתשלום חודשי קבוע של עד 250 שקלים לחודש. מאז החלה התוכנית ניתנו הלוואות בגובה של כ-25 מיליון שקלים. 80 בניינים כבר שופצו מתוכם כ-20 צבעוניים ולא שגרתיים, מה שמעניק למרכז העיר חזות צבעונית יותר. על פי הערכת שמאי, לאחר השיפוץ קופץ שווי ערך הבניין ב-5% עד 7%.

בשני הבניינים ברחוב דרור יש 33 יחידות דיור. אחד הבניינים הוא ארבע קומות ואילו השני שבע קומות. השיפוצים בבניינים כוללים חידוש שביל, שיפוץ כניסה ולובי, החלפת מסתורי כביסה, יישור מזגנים וכמובן צביעת המעטפת החיצונית, שלראשונה בתוכנית שולבו בה אריחי גולסקה יוקרתיים לאורך המרפסות ופס קונטור לבן למסגרת הבניין. עלות שיפוץ שני הבניינים יחד מגיע לכמיליון שקלים.

איריס יניב, אחת הדיירות באזור, אמרה: "אני לא מפסיקה להתלהב ולהתפעל מהצבע של הבית ברחוב דרור. התכלת יפה ומשתלב נהדר עם הוורוד שמולו. אני מקווה שהמגמה הצבעונית והיפה בעיר תמשיך ותמלא את חיינו בהרבה שמחת חיים". כיום ישנם 30 בניינים נוספים הנמצאים בשלבי סיום של התכנון ועומדים בפני תחילת העבודות. בנוסף כ-400 בניינים נמצאים בשלב כזה או אחר בתוכנית.

 

תמונות באדיבות עיריית ראשון לציון

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

15.9.2014