היזמים הצעירים מחטיבת הביניים בר לב- מקום ראשון

 

חטיבת הביניים בר-לב זכתה במקום הראשון בתחרות הארצית ליזמים צעירים

התחרות התמקדה בהיקף המכירות של כל קבוצה * תלמידי בית הספר יטוסו לאיטליה וייצגו את ישראל בתחרות הבינלאומית שתתקיים בשנה הבאה

גאווה לראשון לציון. בתחרות הבינלאומית ליזמים צעירים שתתקיים בשנה הבאה באיטליה, יתמודדו תלמידי חטיבת הביניים בר לב וייצגו את ישראל וכמובן את ראשון לציון. תלמידי בית הספר גברו בשבוע שעברה על 14 בתי ספר אחרים מרחבי הארץ שהעפילו לתחרות הארצית שהתקיימה בקניון שבעת הכוכבים בהרצליה. גם חטיבת הביניים אחרון הבילויים העפילה לתחרות הארצית אך כאמור חטיבת הביניים בר לב הציגה את היקף המכירות הגדול ביותר ובכך זכתה בכרטיס הנכסף לתחרות באיטליה.

בשנה האחרונה עסקו הקבוצות בגיבוש של החברה, חשיבה על רעיון למוצר, פיתוחו, כתיבת תוכנית עסקית, גיוס הון, סקר שוק, ייצור המוצר, שיווקו ומכירתו. תלמידי "בר-לב" וחברתם "תל"ם" עסקו בתחום הממרחים כאשר יזמו את המוצר "שוקו בסיבוב"- מיכל פלסטיק המאפשר מריחה קלה של שוקולד ללא שימוש בסכין מריחה. העוברים והשבים בקניון הרצליה התלהבו מהפתרון שמונע לכלוך של השוקולד ומקל על המריחה והמוצר שעלותו 15 שקלים אזל בתוך שעה.

אחרון הבילויים וחברתם "רייז" יצרו את המוצר ליקאנד שהוא למעשה לקקן מסיליקון בעל ראש קטן וידית ארוכה כדי להגיע לסוף של ממרח.

תוכנית "יזמים צעירים ישראל" הינה מלכ"ר העוסק בחינוך ועידוד בני נוער ליזמות, חשיבה עסקית והתנהגות אתית. נציגים בכירים מהמגזר העסקי, התעשייה החינוך והאקדמיה מייעצים לתלמידים לכל אורך התהליך. התוכנית נועדה לעודד ולחשוף בני נוער לנושא היזמות העסקית, היא מעניקה התנסות מעשית בהקמה של מיני חברה על ידי קבוצה של כ-20 בני נוער, על כל המשתמע בכך: גיוס הון, בדיקת כדאיות כלכלית, פיתוח מוצר, הכנת תכנית עסקית, בניית אב-טיפוס, ייצור, שיווק ומכירות.

ראש העירייה, דב צור, בירך את תלמידי בית הספר ואמר כי הצלחתם מבטאת את רוח היצירתיות והחדשנות שמערכת החינוך בראשון לציון מבקשת להקנות לתלמידיה. התרשמתי מאוד מהמוצרים שיזמו התלמידים ואני משוכנע שהם יחזרו מאיטליה עם הגביע הנכסף".

מנהלת יחידת מצטיינים והמחוננים במינהל חינוך בעיריית ראשון לציון, ברכה צויליך, הוסיפה כי "תוכנית זו היא למעשה המפגש המשמעותי הראשון של הקבוצות עם העולם העסקי בו הם מתנסים בהצגת החברה, מכירת המוצר והגדלת ההכנסות. הרעיונות היצירתיים והמוטיבציה של התלמידים מרשימים מאוד ואני משוכנעת שהם יצליחו בתחרות הבינלאומית".

 

צילום: שירה מוליאו

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

20 באוקטובר 2014