חגיגת יום העצמאות של ילדי הגנים בבסיס מצל"ח צריפין

חגיגת יום העצמאות של ילדי הגנים בבסיס מצל"ח צריפין
  כמיטב המסורת:   זוהי השנה ה-27 בה מארח בסיס מצל"ח, המאומץ על ידי עיריית ראשון לציון, את ילדי הגנים העירוניים לקראת חגיגות יום העצמאות; ראש העיר, מר דב צור, הגיע לחגוג עם הילדים לשיר ואף לרקוד עמם

רגע לפני יום העצמאות הרשמי, חגגו ילדי הגנים העירוניים את יום העצמאות בבסיס מצל"ח במחנה צריפין. בסיס מצל"ח מאומץ על ידי עיריית ראשון לציון וחגיגות ילדי הגנים בו ביום העצמאות נחשבות למסורת של 27 שנים. בחגיגות נכחו בין היתר, ראש העירייה, מר דב צור, ראש מנהל החינוך, שוש נחום, מפקד בסיס מצל"ח, אלוף משנה מיכאל לוריא מפקד הבה"ח, סא״ל שרון חדד, מפקחות גני ילדים, אורנה פז, תרצה שלום, מלכה בן זקן ויהודית גרין, והמנצחת על התזמורת כולה, מנהלת האגף לחינוך קדם יסודי, שולמית זכאי.

בכל שנה נבחרות כ-25 כיתות גן המגיעות לחגוג את יום העצמאות בבסיס. החגיגות החלו בסיור ילדי הגנים והוריהם בתערוכת נשק בבסיס. עם תום הביקור בתערוכה התכנסו הילדים ואורחיהם לטקס חגיגי לכבוד יום העצמאות אשר כלל נאומים, הנפת הדגל, שירים וריקודים, תפילה לשלום המדינה שבוצעה על ידי הילדים ומצעד דגלים של החיילים. בסיומו של הטקס התכנסו להרמת כוסית. במעמד זה הוענקה, כבכל שנה, מתנה לבסיס המארח, והפעם ספר היצירות של ילדי הגן ליום ההולדת ה-130 של העיר ראשון לציון.

ראש העירייה, דב צור, אמר באירוע: "אירוח ילדי הגנים בבסיס מצל"ח מתקיים כל שנה כבר 27 שנים וזוהי מסורת מבורכת. חשוב לזכור כי מה שמייחד את צה"ל הוא היותו הצבא שלנו, הוא צבא העם. אנו עומדים בראש שנה חדשה של עצמאות מדינת ישראל, נקווה כי שנת עצמאות חדשה זו תביא עמה שלום ותהא זו שנת עצמאות שלווה ובטוחה עבור כל עם ישראל".

מפקד הבה"ח, סא״ל שרון חדד, בירך גם הוא את פעילות יום הילד בבסיס מצל"ח וציין כי זוהי "פעילות שממלאה את היחידה באנרגיה וסיפוק לכל השנה, אולי יותר מכל אירוע אחר והבטיח כי המסורת תמשיך עוד שנים רבות". עוד הוסיף חדד כי: "מקווה הוא שהילדים הללו לא יאלצו להילחם לעולם, אך חשוב לזכור כי נכון לעכשיו הצבא נמצא כדי לשמור על כולנו".

צילום: יוסי אלתרמן

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

4 במאי 2014