בואו לקחת חלק בבתי הספר של החופש הגדול

בואו לקחת חלק בבתי הספר של החופש הגדול

התכנית "בתי הספר של החופש הגדול" קיץ של ידידות של משרד החינוך יצאה לדרך ומתוך כ-6,000 ילדים בשכבות א' ו-ב' בעיר נרשמו כבר למעלה ממחצית מהילדים.
תכנית "בתי ספר של הקיץ"  תתקיים בשבועות הראשונים של חופשת הקיץ, מיום 1 ביולי ועד יום 21 ביולי. הפעילות תתקיים בימים א-ה, בין השעות  13.00– 8.00 בעלות של כ-300 ₪ בלבד.
הורים שירצו בכך יכולים לרשום את ילדיהם לצהרון של החברה העירונית, שעלותו תעמוד על 650 ₪ בלבד. סך הכול, תעמוד ההוצאה של ההורים שיבקשו לשלוח את ילדיהם למסגרת מהשעה 08:00 ועד השעה 16:00 על 950 ₪ בלבד. מדובר בהפחתה משמעותית של הוצאות ההורים: בשנה שעברה קייטנה שהחלה ב-1 ביולי והסתיימה ב-21 ביולי ונמשכה בין השעות 08:00-16:00 עלתה כ-1,400 ₪, כך שמדובר בהפחתה של 450 ₪ לילד. 
במינהל החינוך ובחברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש, נערכים להפעלת בתי הספר של הקיץ באמצעות גיוס מורים ומנהלים הפועלים בעיר. במהלך יום הפעילות יעסקו הילדים בפעילויות העשרה כגון, עידוד הקריאה ואהבת הספר, פעילויות איכות סביבה, מדעים ועוד. 
מספר התלמידים הממוצע בקבוצה יעמוד על 28 תלמידים בחינוך הרגיל ו-7 תלמידים בכיתות החינוך המיוחד. הרישום נערך במוקדי הרישום של החברה העירונית.
במקביל, מפעילה החברה העירונית קייטנות כמיטב המסורת, לילדי הגן, וכן לילדי כיתות ג' ו-ד'.

ראש מינהל חינוך, שוש נחום: "העירייה ראתה ביוזמת משרד החינוך יוזמה חשובה לציבור ההורים והילדים בעיר, ולמרות שלא הייתה כל חובה להשתתף בפעילות השנה, עשינו את כל המאמצים לפתוח גם בראשון לציון את בתי הספר של הקיץ. מדובר במסגרת ראויה וטובה ובמחיר שווה לכל נפש".

מנכ"ל החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש, אלי פולק: "החברה העירונית כמפעילת שירותי הפנאי והנופש בעיר התגייסה בכל האמצעים העומדים לרשותה לגיוס כוח אדם, מפעילים חיצוניים ורישום הילדים בשיתוף פעולה הדוק ביותר עם מוסדות חינוך ומינהל החינוך. הבשורה להורים, מעבר להוזלת המחיר דרמטית, היא הדאגה לעולם התוכן לו ייחשפו הילדים במהלך ימי הפעילות,
זאת נעניק לתלמידים באמצעות כח הוראה מיומן ואיכותי ומפעילי אטרקציות חיצוניים מנוסים.
אנו מזמינים את ההורים לרשום את הילדים להמשך יום הפעילות גם שם דאגנו בהנחיית ראש העירייה לפעילות איכותית, ארוחה חמה ואטרקציות במחירים שווים לכל נפש. בהצלחה לכולנו".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה, 27.5.2014

מנהלים, מורים , הורים ותלמידים , תוכנית בתי הספר של החופש הגדול - קיץ של ידידות  יצאה לדרך!