בעקבות הצלחת הסקייפארק יוקם בייקפארק במערב העיר

שלושה דונם של רמפות ואמבטיית בטון לצד מתחם אגף הנוער שיכלול חדרי חוגים ובפעילויות * מתחם הבייקפארק יוקם בסמוך למכללה למינהל * ראש העירייה, דב צור: "אנחנו עונים על צורך, הצעירים מצביעים ברגליים, בסקייטים ובקרוב גם באופניים"

לפני שלוש וחצי שנים הוקם הסקייטפארק בדרום מרכז העיר, בפינת אבי האסירים ושדרות תש"ח ומיד הפך למקום שוקק חיים. הצעירים שהיו גולשים בלובי של בניינים, ברחבת היכל התרבות ובחניונים, עברו לשם. למעשה הסקייטפארק כל כך מצליח שהפך לאחד מאתרי הבילוי הפתוחים עד שעות הלילה הקטנות בחופשות מבית הספר. לאור כל זאת, ראש העירייה קיבל החלטה להקים מודל דומה במערב העיר, הפעם עבור רוכבי האופניים.

בסמוך למכללה למנהל יוקם מתחם הבייקפארק על שטח כולל של שלושה דונם. על שטח של 700 מ"ר יוקצה יהיו אמבטיית בטון ענקית ורמפות, המותאמות עבור רכיבה באופניים. לצד הפארק יוקם מתחם של אגף הנוער והצעירים ובו חדרי פעילויות וחוגים בתחומי האקסטרים והמוסיקה. על עבודות הקמת הפארק אמונה החברה הכלכלית בראשות ניצן פלג. על פי פרוגרמה ראשונית, עלות ההקמה נאמדת בכ-13 מיליון ₪. הצפי הוא שהמתחם יוקם בתוך כשנה וחצי.

הקמה של סקייטפארקים ובייקפארקים בארץ מעידה על מגמה כלל עולמית של קבלת תופעה שזכתה ללגיטימציה רק בשנים האחרונות. הקמות פארקים ייעודיים לגולשים ורוכבים נועדו להפנות את הסקייטרים מהרחוב למקומות בטוחים ומוגנים יותר וכן ניסיון למנוע נזק לחלקי מבנים המשמשים כיום לגלישה ורכיבה.

ראש העירייה, דב צור, אמר: "השאיפה היא לייצר עבור בני הנוער מתחם זמין, נגיש ובטוח לתעסוקה חיובית שיספק פעילויות אטרקטיביות ומהנות גם בשעות הקטנות של הלילה. אנחנו עונים על צורך, הצעירים מצביעים ברגליים, בסקייטבורדים ובקרוב גם באופניים. נוער פעיל ועסוק הוא נוער שמשקיע את הזמן שלו בפעילות חיובית ולא בפעילות שלילית. אנו נמשיך להשקיע בהקמת מרכזי נוער בשכונות, בתנועות הנוער ובנוער בכלל".

דורון אוזן המשנה לראש העירייה ומחזיק תיק הצעירים והנוער: "בעקבות ההצלחה של מתחם הנוער והצעירים המשולב עם סקייטפארק הוחלט להקים מתקן דומה אבל שיהיה מיועד לאופניים ואני שמח שראש העיר נתן אישור להקמתו במערב העיר למען הנוער והצעירים בראשון".

 

יניב אוחנה, דוברות העירייה

16 בנובמבר 2016