ראשון לציון מחבקת את החיילים

מועצת העיר אישרה הקמת "בית לחייל" חדש במערב העיר

עיריית ראשון לציון אישרה הקצאת קרקע להקמת בית לחיילים הבודדים ולחיילים הזקוקים לסיוע *  הבית יעניק בית חם ועוטף לכ-300 חיילות וחיילים וימוקם בסמיכות לבית החייל המשוחרר ולמעונות הסטודנטים שאושרו בשבוע שעבר בוועדת משנה לתכנון ובניה

עוד בשורות לצעירי העיר. אחרי אישור הקמת מעונות סטודנטים במערב העיר, אישרה מוצת העיר ראשון לציון הקמת בית לחיל, שניהם יקומו בסמוך למכללה למנהל ולבית החייל המשוחרר הקיים במקום, מה שיהווה את שדרת הצעירים. "המטרה ליצור חיים באזור גם בשעות הלילה, מעבר לשעות הלימודים" אמר ראש העירייה, דב צור "השאיפה להשאיר את הצעירים בתחומי העיר ולהעניק להם כר הזדמנויות שעיקרן יכולת ללמוד, להתפתח ולגור בסביבה בה גדלו ואותה הם אוהבים. נמשיך ליצור ולחשוב מחוץ לקופסה עבור דור העתיד שלנו".

המגרש אותו תקצה עיריית ראשון לציון לטובת הקמת בית החייל הינו בשטח של כשלושה דונם. הבית צפוי להעניק בית חם ועוטף לכ-300 חיילות וחיילים וימוקם ברחוב הנרי קיסנג'ר במערב העיר, כאמור בצמוד וממערב למבנה "בית החייל המשוחרר". השאיפה היא כי דיירי בית החייל החדש ישתלבו בכל הפעילויות של בית החייל המשוחרר וכי דיירי בית החייל המשוחרר יהוו כמעין אחים בוגרים לדיירי בית החייל.

נציין עוד כי החיילים הבודדים שיתגוררו במתחם יזכו לכניסה חינם בימים ייעודיים למרכז הספורט והנופש 360 הממוקם בסמוך לבית החייל, וייהנו מבריכת שחייה, חדרי כושר, מתקני ספא, מגרש ספורט וחדרי פעילות.

ראש העירייה, דב צור, הוסיף: "בישיבת המועצה האחרונה אישרנו הקצאת קרקע להקמת בית לחייל. לפני כשנה פרסם ״יחד למען החייל״ קול קורא להקמת בית חייל במרכז הארץ. לשמחתי, נבחרנו להיות הבית של בית החייל החדש. כעת, אחרי אישור המועצה אנו פועלים בשיתוף  עם ״יחד למען החייל״ לגייס את המשאבים ולקדם את בניית הבית. נמשיך ליצור ולחשוב מחוץ לקופסה עבור דור העתיד שלנו."

כזכור, בשבוע שעבר אישרה ועדת משנה לתכנון ובנייה הקמת קומפלקס מעונות סטודנטים, שישרת את ציבור הסטודנטים בעיר. בשטח של כארבעה דונם  וסה"כ ייבנו בפרויקט כ-350 יחידות דיור בשלושה בניינים היוצרים קומפלקס סטודנטיאלי הכולל גם רחבה ציבורית נעימה להתכנסויות. סך כל השטח הבנוי של הפרויקט יעמוד על כ-13,000 מ"ר. תמהיל הדירות יכלול יחידות דיור ליחידים (סטודיו), לזוגות ולשותפים (שניים ושלושה). כל יחידה תכלול גם מטבחון וחדר אמבטיה. סך הכל יאכלסו את הפרויקט כ-500 סטודנטים. המחירים צפויים להיות נוחים, כמובן, ומותאמים ככל הניתן לאוכלוסיית היעד. 

  

תמונה באדיבות דובר צה"ל

 

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

9 בינואר 2017