חתונה בבית הכנסת הגדול

חתונה בבית הכנסת הגדול

יש שמתחתנים באולם, יש כאלו שבוחרים גן אירועים, יש גם בטבע ויש בחוף הים. בראשון לציון רבים התחתנו בבית הכנסת הגדול, הפעם היה זוג שבחר לחצות את הכביש, למוזיאון.
אחרי עשר שנים ביחד, עדי ורן מראשון לציון רצו למסד את הקשר ביניהם, רן רצה לעשות את זה קצר וקולע ברבנות, עדי אמרה שאם כבר, אז עדיף בבית הכנסת. הם חשבו על בית הכנסת הגדול שלמרגלות כיכר המייסדים בלב העיר. אלא שאז, מעבר לכביש, הם ראו את המבנים ההיסטוריים במתחם מוזיאון ראשון לציון והוקסמו.
"אלדר מהמוזיאון הציע לנו לקיים את האירוע בחצר המוזיאון ואהבנו את הרעיון לקיים את החופה בבית הכנסת ואת האירוע במוזיאון, זה מיוחד, זה שונה. מכיוון שזו סביבה עירונית, אי אפשר לקיים מסיבה עם מוסיקה רועשת וזה התאים לנו. אנחנו לא אנשים של רעש וצלצולים, התפאורה הייתה קלאסית". קייטרינג כמהין זרמו עם הזוג ועשו להם את הטעימות המקדימות בלוקיישן שנבחר- חצר המוזיאון.
החופה התקיימה בבית הכנסת הגדול בן המאה ושלושים שנה "זה החזיר אותי לילדות. סבא וסבתא שלי זיכרונם לברכה נהגו לקחת אותי ואת אחיותיי לבית הכנסת הגדול ביום כיפור" מספרת עדי. ובסיומה האורחים חצו את הכביש לחצר המוזיאון כשהמבנים ההיסטוריים מעניקים לאירוע הוד והדר בניחוח ההיסטוריה המקומית.
צמחי תבלין קישטו כל שולחן ששפע מטעמים. כמו פעם, מנורות נפט הפיצו את אורם יחד עם פנסי לד צבעוניים שצבעו את מבני המוזאון והעניקו לו נופך מיוחד. המוסיקה המגוונת שפשטה בחצר לא הייתה אומנם מצלילי האורקסטרה, כמו שנהגו בעבר, אבל התאימה את עצמה לקהל העכשווי, מודרני. גם על הילדים חשבו ופינת יצירה המתינה להם באחת מהפינות הקסומות במוזיאון.
ומה האורחים חשבו? "האורחים ממש אהבו את הקונספט ואיך שנראה המקום. הייתה אווירה נהדרת והאורחים אהבו לשבת ולדבר". ועדי מסכמת: "אנחנו שמחים מאוד על ההחלטה לקיים את החתונה שלנו במוזיאון ראשון, זה  עלה על הצפיות והיה מאוד מיוחד, אינטימי, כל מה שקיווינו שיהיה- היה".
המעוניינים לקיים אירוע במוזיאון, יש ליצור קשר עם אלדר בטלפון 03-9598862/90

צילום: חופית שלוש צלמות
כתב:
יניב אוחנה, דוברות
תאריך: 26.9.16