בשורה ליוצאי אתיופיה בראשון לציון

שלוחה נוספת למוקד הקליטה נפתחה במרכז העיר

 עקב הביקוש החליטו בעיריית ראשון לציון ובמשרד הקליטה על פתיחת השלוחה שתעניק שירות פרטני וסדנאות בשפה העברית והאמהרית בנושאי תעסוקה, קהילת נוער, צעירים ומבוגרים

 בשנים האחרונות חלה עלייה גדולה במספר התושבים, יוצאי אתיופיה, המקבלים שירות ממוקד הקליטה בראשון לציון שהוקם לפני כעשור. במוקד מספרים כי יותר תושבים, צעירים ומבוגרים, משתתפים בסדנאות ומקבלים יעוץ מהמוקד. זו הסיבה שהעירייה יחד עם משרד הקליטה החליטו לפתוח שלוחה נוספת של המוקד במוקד שירות לתושב ברחוב יהודה לב, במרכז העיר.

השלוחה, שתעניק שירות פרטני וסדנאות בשפה העברית והאמהרית, תפעל בימי ב' בשעות אחר הצהריים וביום ג' בשעות הבוקר. כמובן שהשלוחה מצטרפת לשעות הפעילות  הקבועות של המוקד הראשי ברמת אליהו הפועל בימים א', ב', ג', ו-ה' בשעות הבוקר ובימים ב' ו-ג' בשעות אחר הצהריים. מוקד הקליטה בראשון לציון מעניק מגוון רחב של שירותים, כמו סיוע בחיפוש ומציאת עבודה וכן הכשרה והכוונה מקצועית. בנוסף ניתן לקבל במקום יעוץ, הדרכה, הכוונה וקשר עם מוסדות לצורך קיצור תהליכים וסיוע בהתגברות על חסמים. המוקד מהווה מרכז מידע קהילתית לאוכלוסיית העולים מאתיופיה ומתאם בין כל הגופים העירוניים העוסקים בנושא. המוקד אף משלב בני נוער בפעילויות במסגרות השונות בהתאם לצרכי הנערים והנערות.

ראש העירייה, דב צור, אמר: "מוקד הקליטה בעיר הפך לחלק בלתי נפקד בסיוע לקהילה האתיופית בעיר. ככל שההיענות גדולה יותר, כך אנו מגדילים את היצע הסדנאות והפעילויות למבוגרים ולבני הנוער מתוך ראייה כי פעילות המוקד מצמצמת פערים משמעותיים בין  הקהילה לאוכלוסייה הכללית  באמצעות תחומי הפעילות שונים כמו תעסוקה והכשרה מקצועית, תוכניות לנוער, מורשת ועוד. מוקד הקליטה מעניק שירות מקיף  על ידי צוות מקצועי מבני הקהילה  לכלל האוכלוסייה, ללא התייחסות לוותק בארץ".

מנהלת המוקד, זיוה דסה, הוסיפה כי "המוקד הקליטה אינו עוסק רק בפעולות קליטה ראשוניות אלא נוטע שורשים עמוקים של קליטה נכונה  בטווח ארוך. אנו פועלים על מנת לעודד למצוינות בלמידה, בתעסוקה, בלקיחת אחריות של הקהילה ועוד. להבדיל ממיקומם של נותני השירותים השונים, מוקד הקליטה נמצא בלב השכונה ובכך מאפשר זמינות וגמישות בנתינת השירות לתושב".

מוקד הקליטה הראשי ברמת אליהו, רחוב הרב מינץ 19. טלפון 03-9610524.

השלוחה החדשה ממוקמת באגף שיל"ת (שירות לתושב), רחוב יהודה לב 3, סמוך לבית הכנסת הגדול.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

8 באפריל 2014