בית כנסת שלישי לקהילת יוצאי אתיופיה

 בית כנסת שלישי לקהילת יוצאי אתיופיה
  לאחרונה חנכה עיריית ראשון לציון בית כנסת ראשון לקהילת יוצאי אתיופיה ובית כנסת שני בשכונת רמב"ם יחנך בקרוב *  עלות הקמת בית הכנסת השלישי נאמדת ב-1.4 מיליון שקלים והוא צפוי להיפתח לציבור בתוך פחות משנה *  עד לפני כשלושה חודשים הסתפקה קהילת יוצאי אתיופיה בבית כנסת ארעי ומיושן

 ביום חמישי האחרון, הונחה אבן פינה לבית הכנסת השלישי המיועד לקהילת יוצאי אתיופיה. עד לפני שלושה חודשים, הסתפקה קהילת יוצאי אתיופיה בראשון לציון בבית כנסת ארעי ומיושן, שהיה מורכב מסככה שנסגרה בגדר מתכת פשוטה. מתפללי בית הכנסת סבלו מקור בחורף ומחום בקיץ. לבקשת ראשי הקהילה, נציגי עיריית ראשון לציון סיירו בשכונת רמת אליהו ורמב"ם, שמעו על הצרכים והאזורים בהם קיים ביקוש גדול לבית כנסת, והחלו בתכנון בתי כנסת עבור הקהילה.

בית הכנסת השלישי משתרע על שטח של 200 מ"ר, הוא מחופה אבן וקיים בו אולם תפילה, אולם עזרת נשים, מטבחון, מרחב מוגן ושירותים. כמו כן, במסגרת עבודות פיתוח נסללה דרך גישה. עלות הקמת בית הכנסת נאמדת ב-1.4 מיליון שקלים והעבודות להקמתו צפויות להסתיים באוגוסט 2014.

בית כנסת הראשון בשכונת רמת אליהו נחנך לפני כשלושה חודשים, הוא משתרע על שטח של 250 מ"ר ומכיל אולם תפילה רחב ידיים ומואר, אולם עזרת נשים, מטבחון, מרחב מוגן ושירותים. הוא נבנה בעלות של 1.5 מיליון שקלים. העירייה גם רכשה ציוד עבור בית הכנסת, אשר כולל ארון קודש, תיבה וכסאות, וכן גם במקרה זה, נסלל כביש גישה חדש שישרת את באי בית הכנסת.

בית כנסת נוסף לקהילה, שהעבודות להקמתו הסתיימו והוא צפוי להיפתח בקרוב, הוא בית הכנסת בשכונת רמב"ם, הוא משתרע על שטח של 150 מ"ר מחופה אבן ובו אולם תפילה, מטבחון, מרחב מוגן ושירותים. עלות הקמתו 1.35 מיליון שקלים.

בעירייה מקווים כי בתי הכנסת ישמשו היטב את בני הקהילה ויהווה עבורם מקומות ראויים ומכובדים להתכנסות ותפילה מעתה והלאה. בעירייה מבינים את חשיבות בתי הכנסת לעדה שכן על פי המסורת הם משמשים לקיום אירועים חגיגיים ומשפחתיים.

 מצורפות הדמיות לבית הכנסת בשכונת רמת אליהו באדיבות משרד אדריכלים גבריאלה נוסבאום

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

20 אוקטובר 2013