פרויקט "בית ספר של החגים"

ההרשמה בעיצומה  - עיריית ראשון לציון נערכת להפעלת פרויקט "בית ספר של החגים"

עד כה נרשמו כ-3000 ילדים * הודות להחלטת ראש העירייה דב צור לשדרג את השכר המוצע, גויסו כ-120 מורים ורכזים אקדמאים * התוכנית תפעל בכל בתי הספר וב-208 גני ילדים, בהם מתקיים צהרון לאורך שנת הלימודים

 "בית הספר של החגים" יוצא לדרך בראשון לציון. היוזמה של משרד החינוך לתת מענה חינוכי להורים בימי חופשות החגים לא צלחה בכל הרשויות בישראל בעיקר בשל הקושי האמיתי לגייס כוח אדם מקצועי בפרק זמן קצר. קושי זה בא לידי ביטוי במיוחד בערים הגדולות, כמו ראשון לציון, שנדרשת להיקף גדול של אנשי הוראה. החברה העירונית החלה בגיוס מורים, גננות וסייעות, אך בדומה למצב ברחבי הארץ- נתקלה במצוקת כוח האדם. ובכל זאת, כדי להצליח במשימה, קיבל ראש העירייה, דב צור, החלטה שתאפשר את קיומו של בית ספר של החגים- כבר בחופשת פסח הקרובה.

 ההחלטה הייתה לשדרג את השכר המוצע על ידי משרד החינוך, דבר שדרבן ועודד את כוחות ההוראה בעיר להתגייסות לעבודה במהלך החופשות.  כמו כן, נעשו פניות גם למורים וגננות מהערים הסמוכות. וכאמור, למרות קוצר הזמן שהקשה על ההערכות והעדר כח אדם, הצליחה העירייה לעמוד במשימה והתוכנית תפעל בחופשת הפסח בגני הילדים- טרום טרום חובה, טרום חובה, חובה, חט"צ, ובכיתות א', ב', ג', בין התאריכים 22.3.18-28.3.18 ל-5 ימים (לא כולל יום ו'). שעות הפעילות לגנים וכיתות חט"צ- 7:30-13:00, ולכיתות א-ג 8:00-13:00.

יודגש כי התוכנית תפעל רק בגני ילדים, בהם מתקיים צהרון לאורך שנת הלימודים. קליטת הילדים תלויה בגיוס כ"א ובמספר המקומות הפנויים.

תכנית "בתי הספר של החגים" נועדה לתת מענה חינוכי להורים בימי חופשות החגים. לפי התכנית, החל משנת הלימודים הנוכחית יפעלו מסגרות חינוכיות בימי חופשת פסח במשך חמישה ימים – ומהשנה הבאה הפעילות תתקיים גם במשך חמישה ימים בחופשת החנוכה. ביה"ס של החגים יכלול פעילויות תרבות, למידה והעשרה, פעילויות חברתיות ערכיות. 

ההרשמה לחט"צ ותלמידי בתי הספר מתקיימת בין התאריכים 8.3.18-11.2.18

ההרשמה לגנים בין התאריכים 25.2.18-3.3.18

יש לציין, כי ילדי הגנים יכולים להירשם אך ורק לגן/אשכול להם הם משויכים.

מוקד טלפוני הוקם במיוחד על מנת לתת מענה להורים. המוקד פועל בין השעות 8:30-16:00

גנים- 03-9668110 , בי"ס- 03-9499966

הרישום לגני הילדים מתבצע דרך אתר העירייה. הרישום לבתי הספר מתבצע באתר החברה העירונית. הרישום במוקד ברחוב ז'בוטינסקי 16 ראשל"צ  הוא רק למשלמים בהמחאות או מזומן.