עובדי ביובית רוקנו את תכולת המשאית לפתח ביוב עירוני

בלי בושה.
פקחי הסיירת הירוקה חשבו שהם ראו את הכל * בעיצומו של קמפיין הניקיון שמקדמת העירייה, 
נתפסו שלושה נהגי משאיות בשלושה מקרים שונים, מרוקנים את תכולתם בשטחים בעיר * כל הנהגים נקנסו ונדרשו לפנות את הפסולת.

שבת בצהריים, בעוד שחלקנו מעדיפים לנוח ולטייל, יש מי שמזהם את הסביבה של כולנו, בלי כל בושה. פקחי הסיירת הירוקה בחברה לביטחון שסיירו באזור התעשייה המערבי זיהו ביובית חונה באמצע הכביש כאשר מנוע השאיבה שלה פועל ועובדי הביובית עומדים לצידה. הפקחים התקרבו אליהם ולא האמינו למראה עיניהם- צינור השאיבה של הביובית הוכנס לתוך פתח ביוב עירוני ומזרים את תכולת המשאית.

הפקחים התקרבו לשניים שהיו המומים "הם לא ידעו איך להגיב" מספר הפקח עמית מנור "הם הבינו שנתפסו, אחד מהם מלמל שהייתה להם תקלה במשאית, אבל ברור שזה תירוץ. זו פעם ראשונה שנתקלתי בדבר כזה".  לנהג נרשם דו"ח בגובה 4,000 ₪ בגין השלכת פסולת נוזלית יזומה מרכב מסחרי. פקחי הסיירת הירוקה דיווחו מיד לתאגיד המים של מני"ב שסגר את קו הביוב וכעת נערכת בדיקה באשר להיקף הנזק. מבדיקה ראשונית עולה כי עלות הניקוי מוערכת באלפי שקלים. החברה והעובדים צפויים לשאת בעלות.

כזכור, רק לפני כחודשיים נתפסו על חם שלושה נהגי משאיות, בשלושה מקרים שונים, מרוקנים פסולת בניין בשטחים פתוחים בעיר. בחברה לביטחון מסבירים כי הנהגים מבקשים לחסוך את עלויות ההובלה וההטמנה ולכן מחפשים שטחים שבהם ניתן לפרוק את התכולה מבלי שישימו לב.

לכל הנהגים נרשמו דו"חות וכן דרישה לניקיון השטחים.

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החברה לביטחון, רז קינסטליך, הוסיף: "זהו מאבק ללא פשרות באלו המבקשים לזהם את הסביבה של כולנו. אני קורא לתושבים להתריע על כל מפגע סביבתי שהם נחשפים אליו".

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, שיבח את פעולות פקחי הסיירת הירוקה שהצליחו לתפוס את הנהגים בשעת מעשה ואמר: "פקחי החברה לביטחון מבצעים פעילות יזומה ומוגברת בשכונות העיר לאיתור מלכלכים, בין אם אלו בעלי עסקים מסחריים המבקשים להיפטר מהפסולת במשאיות ובין אם אלו אזרחים המשליכים פסולת וחפצים ברחוב. חובה על כולנו לשמור על סביבה נקייה".

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

19 באפריל 2015