עיריית ראשלצ מברכת את תלמידי כיתה א'

עיריית ראשלצ מברכת את תלמידי כיתה א'
 

תלמידי כיתה א' קיבלו גלויות אישיות והזמנה לבקר במוזיאון העיר ולחי כיף

זה כבר הפך למסורת עירונית, עיריית ראשון לציון מברכת באופן אישי את הילדים הצועדים בפעם הראשונה לכתה א' ושולחת להם גלויה אישית ובה הזמנה למוזיאון ראשון לציון ולחי כיף * "הילדים יוצאים מהביקור גאים יותר בעיר שלהם" מספרת מנהלת המוזיאון

 בימים אלה מקבלים כ-3000 תלמידי כיתות א', גלויות אישיות בדיוור ישיר, ובהן ברכה לעלייתם לכיתה א'. כדי להמתיק עוד יותר את החוויה, מעניקה העירייה, כמדי שנה בשלוש השנים האחרונות, כניסה למוזיאון ראשון לציון ולחי כיף. המטרה היא לחשוף את התלמידים הצעירים להווי העירוני ולהעניק להם ערך מוסף כפי שמסבירים זאת מנהלת המוזיאון, נאווה קסלר ומנהל החי כיף, בצלאל פורת.

"ישנה חשיבות גדולה שילדי העיר יבקרו במוזיאון" מסבירה קסלר "אנו מודעים לכך שמשפחות רבות בעיר לא נולדו כאן ולא כולם מכירים את ההיסטוריה והמורשת של ראשון לציון. הביקור של הילדים עם ההורים מאפשר להם לחזק את הזהות שלהם למקום בו הם גרים. אני רואה הרבה ילדים שיוצאים מהביקור במוזיאון גאים יותר בעיר שלהם, העיר שבה הונף הדגל הלאומי שלנו שמילות ההמנון נכתבו כאן. התרומה של ראשון לציון לתרבות הישראלית היא עצומה והמשפחות נהנות מאוד מהביקור כאן". קסלר מספרת עוד כי שנים לאחר ביקורם של תלמידי כיתה א' במוזיאון, הם שבים במסגרת בית ספרית כשהם נלהבים ומספרים בגאווה שהם כבר היו וזה כמו הבית שלהם. קסלר מוסיפה כי מאות מהתלמידים מנצלים את הצ'ופר ורובם מגיעים בימי שני, יום בו המוזיאון פתוח עד שעות הערב.

גם החי כיף שמחים על ההזדמנות לארח את ילדי כיתות א' "הזמן הנכון לבקר כאן הוא מגיל צעיר ואכן מזה שלוש שנים שותף החי-כיף למיזם עירוני המזמין את תלמידי כתות א' לביקור חינם בגן החיות" מספר פורת "אין הנאה גדולה יותר מאשר לראות אותם מסתובבים ומשתובבים ברחבי הגן תוך שהם סופגים את האווירה והמראות. הביקור פותח להם צוהר לעולם שונה מתרבות הישיבה מול המחשב ובעקבותיו הרצון לחקור ולדעת יותר ויותר." פורת מוסיף כי כאן נכנסים לתמונה גם ההורים הרוצים לפתח את הערך המוסף שבביקור וכך נהנים הילדים וההורים מזמן איכות משותף שכל כך חסר בעידן הנוכחי.  

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

20 באוגוסט 2013