מה הקשר בין ברושים, נוטרים, נשיא וירושלים?

מה הקשר בין ברושים, נוטרים, נשיא וירושלים?

  מה הקשר בין ברושים,  נוטרים, יוסף הנשיא וירושלים?

 כולם גנים חדשים שהושלמו לאחרונה על ידי האגף לפיתוח נופי בעיריית ראשון לציון * שלושה מהגנים ממוקמים בשכונת שיכון המזרח * כמעט 300 גנים ציבוריים יש בראשון לציון

במסגרת מדיניות עיריית ראשון לציון לקדם ולטפח פינות משחקים וריאות ירוקות ברחבי העיר, הושלמו לאחרונה הקמתן של ארבע גינות ציבוריות חדשות בעלות כוללת של חמישה מיליון שקלים. גן הברושים בשכונת אברמוביץ הוקמה בעלות של 1.6 מיליון שקלים על שטח גן ישן. המקום נוקה ובמקום הוצבו מתקני משחק וכושר. כמו כן הוצבו ספסלים והותקן דשא סינטטי. הגן מונגש גם לנכים. שלושת הגנים הנוספים הוקמו וחודשו בשכונת שיכון המזרח וזאת בהתאם להבטחת ראש העירייה, דב צור, לחדש פניה של השכונה ולשדרג את איכות חייהם של התושבים. גן הנוטרים בשיכון המזרח חודש בעלות של 700 אלף שקלים, הגן המונגש לנכים מכיל מתקני משחק וכושר, דשא סינטטי, ספסלים וריהוט רחוב נוסף. גן נוסף ששודרג בשיכון המזרח הוא גן ירושלים רחב הידיים המשתרע על שטח של כחמישה דונם והוקם בעלות של 1.65 מיליון שקלים הכולל מתקני משחק מאתגרים, ריהוט רחוב ומדשאה. ולבסוף גן יוסף הנשיא שכולל מתקני משחק וכושר, ספסלים ודשא סינטטי ועלותו נאמדת בכמיליון שקלים. את הקמת הגנים הוביל האגף לפיתוח נופי בראשות אורי זגרון.

ברחבי העיר קיימים 286 גנים ציבוריים ובאגף צופים כי כבר בשנתיים הקרובות יגיעו ל-300 גנים. בנוסף קיימים 28 פארקים ציבוריים ברחבי העיר ועוד 144 חורשות. גם לכלבים יש שטחים ירוקים המיועדים להם, 15 פארקים לכלבים קיימים בעיר. ראש העירייה, דב צור, אמר: "אנו ממשיכים לפעול במרץ לחידוש פניה של שכונת שיכון המזרח וכבר אפשר להרגיש את השינוי. לצד הקמת גנים ציבוריים בשכונה, ישנם פרויקטים רבים הנמצאים בשלבים כאלו ואחרים של תכנון וביצוע ופרויקטים שהושלמו כמו בנייה מחדש של בית הספר רמז, הקמת גן בעברית על שטח מחנה צריפין, בניית בית כנסת, מועדונית, מועדון פיס לילדים בסיכון, מועדוני נוער- וידינו עוד נטויה".

 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

9 במרץ 2014