קמפיין העסקים של ראשון לציון

תמונה של שלט החוצות על רקע כביש סואן

שלטי חוצות בתל אביב, מודעות בעיתונים היומיים וקידום ברשתות. עיריית ראשון לציון מזמינה תאגידים וחברות ענק לעשות עיתוק (רילוקיישן) למתחמי העסקים החדשים במערב העיר.
נסעתם על איילון בתל אביב ונתקלתם בשלטי ענק על ראשון לציון? קמפיין העסקים של ראשון לציון יצא לדרך ומזמין תאגידים וחברות ענק לעבור למתחמי העסקים החדשים בעיר.
הקמפיין הפרסומי כולל כאמור שלטי חוצות, מודעות בעיתונים היומיים וכמובן קידום באינטרנט ובמובייל. את קמפיין מובילה דוברות העירייה עם משרד הפרסום אשכנזי זלצמן.
עיריית ראשון לציון החלה לאחרונה בפרסום מכרזים לשיווק שטחים במתחם האלף. מדובר בשטח של אלף דונם (דיונות חול) במערב העיר ממערב לנתיבי איילון, דרומית לשדרות רחבעם זאבי (המשך שדרות משה דיין). על פי התוכנית מדובר במרכז העסקים הגדול ביותר במדינה ובו 1.7 מיליון מ"ר תעסוקה ו-5,500 יחידות דיור. כמחצית מהשטח בבעלות העירייה ומגרש ראשון של 21 דונם כבר שווק ונקנה על ידי קבוצת דיסקונט הכוללת את בנק דיסקונט, בנק מרכנתיל וחברת cal  שמתכוונים להקים במקום קריה פיננסית שתאגד את כל החברות בקבוצה. בשבועות והחודשים הקרובים יימשך השיווק.
המתחם מהווה את עתודת הקרקע המשמעותית ביותר לפיתוח העיר, הנהנה מיתרון מיקום מובהק בהיותו סמוך לתחנת רכבת משה דיין על קו תל אביב אשדוד, לקווי רכבת קלה עתידיים, נגישות לכבישים ארציים (20 ו – 431 המגיע ישירות למתחם), בסמיכות לשני צירי הרוחב העיקריים של ראשון לציון – שדרות משה דיין / רחבעם זאבי ושדרות רבין, וכן בשל קרבתו לחוף הים.
מלבד מתחם האלף, העירייה מקדמת את פיתוחם של מתחמי עסקים נוספים, מתחם העסקים שורק המאכלס חברות ענק כמו קוקה קולה, איקאה, צ'מפיון מוטורס, אלבר, בנק בינלאומי ועוד, משתרע על שטח של 475 דונם וממוקם בדרום-מערב העיר, המתחם מאכלס כיום למעלה מ-60% מהקיבולת שלו.
מתחם ראשון איילון משתרע על שטח של כ-500 דונם ממוקם צפונית למתחם האלף. העירייה מקדמת תוכנית לשדרוג אזור התעשייה הקיים, בדומה למודלים המצליחים בהרצליה פיתוח ורמת החיל, למרכז תעסוקה ועסקים מתקדם וזאת על ידי קביעת שימושים לתעשייה עתירת ידע, משרדים, תעשיה קלה, מלאכה ומסחר. בסך הכל מדובר בתוספת זכויות בנייה שכמעט מכפילות את הקיים היום, כלומר 360,000 מ"ר נוספים ל- 400 אלף מ"ר הקיימים היום. מתחם עסקים נוסף מוקם על גדות אגם ראשון, המתחם משתרע על שטח של 1250 דונם ומיועד לשמש כאזור תעסוקה, נופש, ספורט ואטרקציות תיירותיות.
ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, אשר מוביל באופן אישי את התכנית מאז כניסתו לתפקיד לפני שבע שנים, רואה במתחם הזה את העתיד של העיר ראשון לציון, " אט אט תופסת ראשון לציון את מקומה הראוי בזירת העסקים של מדינת ישראל. עמלנו במשך שנים כדי להגיע לרגע הזה שבו נוכל להציע לגופים גדולים במשק לעבור אלינו וליהנות מנגישות, מיקום מרכזי וחדשנות. גופים גדולים כמו ידיעות אחרונות, בנק בינלאומי, קבוצת דיסקונט ועוד הביעו בנו אמון ורואים בראשון לציון מקום משכנם."

צילום: דודו אביטבול
כתב: יניב אוחנה, דוברות
תאריך: 19.9.16