נסגר בר שפעל ללא רישיונות

"למרות אזהרות, מצאו המבקשים להפעיל את בית העסק תוך שהם מפירים בגלוי, ביודעין ובאופן בוטה צו שיפוטי". כך קבע בית המשפט בראשון לציון בהחלטתו בדבר בר בעיר שפעל ללא אישורי כבאות, משטרה, הועדה לתכנון ובניה, המשרד לאיכות הסביבה ומשרד הבריאות * כזכור, לפני שנה הוציאה העירייה צו מנהלי נגד הבר שפועל מעל לתחנת דלק וזאת בעקבות התפרעויות אלימות שאירעו במקום לרבות פציעה של מספר נערים.
התפרעויות אלימות שהובילו לפציעת נערים וללא רשיונות כחוק. בר שממוקם מעל לתחנת דלק המשיך לפעול ללא מפריע וסיכן חיי אדם תוך שהוא מפר צו סגירה מינהלי ושיפוטי.
אם לא די בכך, בעלי המקום פנו לבית המשפט לביטול צו הסגירה בעקבות האירועים האלימים. בית המשפט שדן בבקשה בשבוע שעבר תקף את התנהלות הבעלים "המבקשים לא מכחישים כי עצם המשך הפעילות בעסק מהווה למעשה, הפרה של צו שיפוטי" אמר השופט שמעון שטיין בהחלטתו.
יש לציין שלבר שהחל את פעילותו לפני כשלוש שנים אין אישורי כבאות, משטרה, הועדה לתכנון ובניה, המשרד לאיכות הסביבה ומשרד הבריאות. כמובן שאין למקום רישיון עסק והבריכה במרכז הבר נבנתה ללא היתר בנייה.
נזכיר כי צו הסגירה הוצא בעקבות ההתפרעויות האלימות במקום ונחתם על ידי המשנה לראש העירייה ומחזיק תיק רישוי עסקים, אייל מושיוב, בליווי התובעת העירונית עו"ד עפרה יעקב ומנהל אגף רישוי, דני מרון. בעירייה טוענים כי בעצם המשך פעילות הבר קיים חשש אמיתי לשלומם של המתארחים.
בית המשפט קיבל את עמדת עיריית ראשון לציון ודחה על הסף את בקשת בעלי הבר "למרות אזהרות, מצאו המבקשים להפעיל את בית העסק תוך שהם מפירים בגלוי, ביודעין ובאופן בוטה צו שיפוטי".  המשנה לראש העירייה, מושיוב מבהיר כי אם בית העסק יפר את החלטת בית המשפט, תפעל העירייה לאכוף את הצו בכל האמצעים העומדים לרשותה.

 כתב: יניב אוחנה
תאריך 27.6.16