בתום תהליך השיקום- חזרו דיירי רחוב עסיס לביתם

בתום תהליך השיקום- חזרו דיירי רחוב עסיס לביתם
  כל הדיירים בבניינים שנפגעו מטיל  במהלך מבצע עמוד ענן- שבו לביתם

 בתום תהליך שיקום הבניינים ברחוב העסיס, נטעה העירייה שני עצי זית בחצרות כאות לעמידה איתנה מול מי שמבקש לפגוע בנו * בני משפחת פנחס המתגוררים בדירה בקומה העליונה שספגה את הפגיעה הישירה, אמרו: "זו הייתה שנה קשה מאוד, עכשיו הגענו לנחלה, חזרנו הביתה"

 "העץ הזה מסמל יותר מכל את הסיפור הציוני שלנו. העץ ששורשיו נטעו באדמה ימחיש לעולם כולו שאנחנו פה, ולמרות ששיגרו טיל על הבניין הזה וניסו להזיז אותנו מכאן, אנחנו כאן נטועים באדמה ושום דבר לא יזיז אותנו מפה" כך אמר ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, בשעה שנטע עם דיירי הבניין העסיס 30 ו-28 שני עצי זית בחצרות הבניינים. כזכור, לפני כשנה וחודשיים נפגעו הבניינים מירי טיל פאג'ר ששוגר מרצועת עזה במהלך מבצע עמוד ענן וגרם לפגיעה קשה בשני הבניינים ורק במזל לא היו נפגעים.

במשך כשנה וחודשיים ליוו צוותים של עיריית ראשון לציון ממינהלי הרווחה, החינוך וההנדסה, את הדיירים בשיפוץ הבניינים וכן בניסיון להחזיר אותם לשגרת היומיום, וזאת למרות העובדה שנאלצו להתגורר בבתי מלון ובדירות שכורות בכל ימי מהלך השיקום של הבניינים.

בימים האחרונים הושלם השיפוץ והדיירים האחרונים נכנסו לדירותיהם. יחד עם ראש העירייה, דב צור, ביקשו הדיירים לקיים טקס סמלי בשני הבניינים שכלל נטיעת עצי זית המסמלים יותר מכל את העץ הישראלי ששורשיו נטועים היטב באדמה וענפיו מבטאים את הכמיהה לשלום.

בני משפחת פנחס המתגוררת בקומה העליונה בעסיס 30 ושביתם הוחרב כמעט לחלוטין בעקבות הפגיעה, שחזרו בפני ראש העירייה את הרגעים שקדמו לפגיעת הטיל כאשר בני המשפחה הצטופפו בממ"ד שנותר שלם ולמעשה הציל את חייהם. אם המשפחה, ליאורה, התקשתה לעצור את הדמעות ובעלה, עמי, סיפר: "אתה נכנס לבית ואתה לא רואה כלום, הכל שחור וחול, אין קירות אין צינורות, אין כלום, אתה לא קולט. עד שאתה לא עובר את זה אתה לא יכול להבין את זה. זו הייתה שנה קשה מאוד. במהלך השנה האחרונה זכינו לגיבוי ותמיכה של גופים רבים וסיוע מעל למצופה מהעירייה. שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה, הגענו לנחלה, חזרנו הביתה".

צילום : עידן גרוס

 כתביניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

21 בינואר 2014