קיבלתם דו"ח? כעת תוכלו לצפות מהבית בתמונות

החברה לבטחון ממשיכה לשפר ולהנגיש את השירות לתושב * המערכת החדשה תאפשר לצפות, לערער ולעקוב אחר דו"ח שניתן לרכבכם באמצעות הזנת מספר רכב ומספר דו"ח * במקביל הצטיידה החברה ב-17 ניידות חדשות שישמשו את אגף החנייה והסיור

 חידוש באתר החברה לבטחון- אפשרות לעקוב ולהגיש ערעור לדו"ח שנרשם. אגף הכנסות וגביה בחברה לביטחון מבקש לשפר את השרות לתושב באמצעות מערכת טפסים אינטרנטית לשימוש התושב בכל שעה ובכל מקום. כך שניתן לצפות, לערער ולעקוב אחר דו"ח שניתן באמצעות ממשק ידידותי ונוח. כל שעל הגולש לעשות הוא להזין מספר רכב ומספר דו"ח. בנוסף מאפשרת המערכת לבצע תשלום דוחות. פרטי הדו"ח מופיעים מיד עם רישום הדו"ח,  התמונות יופיעו החל מ-24 שעות לאחר רישומו .יש לציין כי ניתן לערער פעם אחת על כל דו"ח. המערכת החדשה משולבת באתר האינטרנט של החברה המאפשר לגולשים בנוסף לקבל מידע מפורט לגבי כל אחד מאגפי החברה, להוריד טפסים, להזמין תווי חנייה, להסדיר תשלומים ועוד.

בנוסף, בהודעות תשלום הקנס שישלחו בדואר בתוך שנה מיום רישום הדו"ח ובהמשך גם בדו"חות שיוצמדו לשמשת הרכב, יכילו קודQR  שיאפשר להיכנס לפרטי הדו"ח ישירות ממכשיר הנייד ולבחון את התמונות שממחישות את פרטי העבירה.

במקביל, חידשה החברה את צי הרכב שלה והצטיידה ב-17 ניידות חדשות מדגם טויטה קורולה המאובזרות בצפירוֹר (צ'קלקה) ומערכות כריזה. בחברה מסבירים כי צי הניידות הגדול יחסית הוא בהתאם להיקף המשימות של החברה שצמח בשנים האחרונות ומאפשר לפקחי החברה להיות מהראשונים שמגיעים לאירועים. כמו כן מקצה החברה ניידות למשימות חדשות כמו משמר השכונה החדש שהוקם ביוזמת תושבי נחלת יהודה המתנדבים בלילות יחד עם פקח החברה לבטחון וניידת החברה. ניידת נוספת הוקצתה לטיפול בעבירות חנייה חמורות. הניידת מצוידת בשלוש מצלמות מיוחדות שמותקנות בפנים הרכב ומצלמות באופן רציף. החומר מועבר ישירות למחשב הנייד שבתוך הניידת אותה מפעיל פקח שמזרים את הדו"חות על העבירות ישירות למנהלת אגף חניה.

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, ציין כי נוכחות הניידות בשטח בשילוב המצלמות הפרוסות ברחבי העיר יוצרות מצד אחד תחושת בטחון לתושבים ומצד שני הרתעה מוכחת הבאה לידי ביטוי בירידה באירועי עבריינות ועבירות איכות חיים. "היקף הניידות של החברה לביטחון יכול ללמד על חלקנו בשמירה על איכות חיי התושבים".

כתב:  יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

3 במרץ 2014