ראשון לציון- אימפריה בשחמט

מועדון השחמט של ראשון לציון שולט בענף השחמט עם מדליית זהב וארד באליפות ישראל לשחמט לנשים * מיכל להב בת ה-17 היא אלופת המדינה * לפני כחודשיים זכתה במדליית ארד באליפות העולם * המועדון זכה בשלושה מקומות מתוך ארבעת המקומות הראשונים

מיכל להב הוכתרה ביום שלישי לאלופת ישראל בשחמט לנשים בתום תשעה ימי תחרות בטבריה, בין הנשים (18 מתחרות) מיכל להב בת ה-17 ניצחה בתוצאה מעולה של 8.5 מ-9. להב, חברת מועדון ראשון לציון, הישג זה מתווסף להישג קודם שלה בו זכתה במדליית הארד בתחרות אליפות העולם בשחמט , זאת לאחר שהתמודדה מול השחקניות הטובות ביותר בעולם העולם בשחמט.

שנת 2016 היא שנת הפריצה של להב, להב משחקת שחמט כבר מגיל 10 במועדון השחמט בראשון לציון בראשות בוריס אלתרמן. מאמנה האישי הוא שי פורת שמלווה אותה בשלוש השנים האחרונות

התחרות שהתקיימה השנה בטבריה נערכת פעם בשנתיים ומשתתפות בה השחקניות המובילות בישראל, הפעם מהלך התחרות היה צמוד מאד כך מעיד בוריס אלטמן העומד בראש מועדון השחמט בראשון לציון,  התחרות כוללת 9 סיבובים כאשר כל יום נערך משחק העשוי לנמשך כ6 שעות ובמקביל ללהב, התחרתה גם לימור אלטשול ממועדון שח מט לכל, שניצחה אף היא לאורך כל הדרך, כאשר להב עוברת אותה  ומנצחת בחצי נקודה, להב שלא הייתה מדורגת לפני התחרות הפתיעה בניצחון אדיר זה גם את אנשי מועדון השחמט שרואים בזכייה שלה, כבוד גדול ללהב ולמועדון בו צמחה.

להב, בת ה17 זכתה ביום שלישי בתחרות לנשים עד גיל 18 לנשים לאחר שצברה 8.5 נקודות מ-9 אפשריות. להב אלופת ישראל עד גיל 20 בתחרות הכללית לנשים ולגברים וכמו כן הייתה השחקנית הצעירה ביותר בנבחרת ישראל באולימפיאדת השחמט 2016 שהתקיימה בבאקו שבאזרבייג'ן. נבחרת ישראל זכתה במקום התשיעי מתוך 152 מדינות שהשתתפו.

מועדון השחמט ראשון לציון זוכה להישגים יוצאי דופן ומוביל את השחמט בישראל כאשר בנוסף ללהב, זכתה במדליית הארד עדי פדרובסקי  וכן שלומית ורדי שזכתה במקום הרביעי , ורדי אלופת ישראל בעבר, היא אימא של עדי זוכת מדליית הארד וגם שתי בנותיה האחרות משחקות במועדון.

עיריית ראשון לציון מקדמת את תחום השחמט בקרב ילדים ובני נוער. התוכנית העירונית "מסע לעולם השחמט" נחשבת לגדולה בעולם. כ-4000 תלמידים מ-60 גנים לוקחים חלק בתוכנית לפיה הילדים לומדים שחמט כשיעור חובה בבתי הספר והגנים. הוכח כבר שמשחק השחמט מפתח את חשיבה, מחדד את הזיכרון ומשפר את הריכוז, זאת לצד ההנאה שבמשחק זוגי ומאתגר שמחזק את בטחון הילדים ואף משפר את הישגיהם בתחומים אחרים.

תהילה דוקנוביץ, מנהלת פרסום ניו מדיה
דוברות עיריית ראשון לציון

19 בדצמבר 2016