עירנות הפקחים הצילה חיים

לולא ערנותם ופעילותם המהירה, האירועים היו נגמרים אחרת".
צוות משולב של שוטר ופקח החברה לביטחון שמעו בקשר על אדם שאיבד הכרתו * כשהגיעו למקום, זיהו רכב עומד בצומת ובו בתו של התושב ואמה מנסים להעירו * השוטר הרים את רגליו, הפקח עיסה את חזהו והבת ביצעה את ההנשמה, עד שחזר לו הדופק * מקרה זה מצטרף לאירוע אחר בשבוע שעבר בחוף הים, בו פקחי החברה זיהו צעירה שאיבדה את ההכרה ולצידה בקבוק אלכוהול

את היום הזה, יעקב אברה, פקח החברה לביטחון, לא ישכח. זה היה יום סיור רגיל, אברה והשוטר תומס כהן בדיוק דיווחו שהם יוצאים להפסקת צהריים, כשלפתע הם שמעו בקשר על אדם שאיבד את הכרתו. ניידת אחרת שהייתה בקרבת מקום דיווחה כי היא בדרך לשם, אבל משהו אמר לאברה וכהן שאולי כדאי שגם הם יקפצו לשם "היינו קרובים לאזור וזה היה עניין פיקוח חיים אז החלטנו לנסוע לשם", הם הגיעו למקום ראשונים וזיהו רכב שעומד בצומת ובו בתו של התושב ואמה מנסים להעירו. הצוות הוציא את התושב מרכבו, כאשר השוטר יוצר קשר עם מד"א ששולח אמבולנס לזירה ובמקביל מתדרך את הצוות בביצוע החייאה בתושב דרך הטלפון. השוטר הרים את רגליו של התושב, הפקח עיסה את חזהו ובתו של התושב ביצעה את ההנשמה. "אלו היו כמה דקות בסך הכל" משחזר אברה ומוסיף: "אבל זה הרגיש נצח, היה חם מאוד ולחץ מטורף, השפתיים שלו היו כחולות, אני לא אשכח את זה לעולם". במקביל הגיע צוות מד"א וניסיונות ההחייאה נשאו פרי והדופק של התושב חזר. התושב פונה על ידי אמבולנס לבית החולים אסף הרופא. הפקח יעקב אברה קיבל ממנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, תעודת הוקרה וציון לשבח על הצלת חיי התושב.
מקרה זה מצטרף לאירוע נוסף שהתרחש בחוף הים בשעת לילה מאוחרת באחד מימי סוף השבוע, הפקחים שלי יששכר ושי לאון ביצעו סריקה שגרתית בחוף הים וזיהו צעירה כבת 25 שוכבת לבדה על החוף ולצידה בקבוק וודקה ריק. הפקחים זיהו שהיא מחוסרת הכרה ופעלו בהתאם להנחיות, הם דיווחו למוקד שהזעיק את מד"א ובמקביל איתרו את קרובי משפחתה. הצעירה פונתה לבית החולים וולפסון ואושפזה במחלקת טיפול נמרץ כשבדמה נמצאו כמויות גדולות של אלכוהול וכדורים שהיא נטלה. מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, אמר כי "אין ספק שלולא ערנותם ופעילותם המהירה, האירועים היו נגמרים אחרת. ישר כוח לפקחים שמוכיחים פעם אחר פעם שהם נמצאים בכל מקום בו הם נדרשים".
נציין עוד כי בחודשים האחרונים הצליחו פקחי החברה להציל את חייהם של שלושה בני אדם שניסו לשים קץ לחייהם.


כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון 19.8.2013