למעלה מ-5000 משתתפים לקחו חלק בהפנינג גבעת האירוסים

 

את המשתתפים קידמה פעילות הסברתית על הפח הכתום שנכנס לעיר ומיועד להפרדת פסולת * וגם: קבוצת נגנים שהפעילו את הקהל עם כלי נגינה מחומרים ממוחזרים * סדנת יצירה שהזמינה את הילדים לבנות את הבית של עמי ותמי מפירות וירקות וכמובן הסיורים המודרכים לגבעת האירוסים * מטרת האירוע להעלות את מודעות הציבור לשמירה על ערכי הטבע ולציון פריחתו של אירוס הארגמן.

אלפים מתושבי ראשון לציון והסביבה ניצלו את השמש החמימה בסוף השבוע ופקדו את פינת החמד שבין גבעת האירוסים ראשון לציון לנס ציונה. עיריית ראשון לציון בשיתוף החברה להגנת הטבע מקיימת מדי שנה את האירוע שמטרתו להגביר את מודעות הציבור לשמירה על ערכי הטבע באזור ולציין את פריחתו של אירוס הארגמן ושלל פרחי הבר.

במהלך האירוע בהשתתפות סגן ראש העירייה, מוטי עג'מי,  מחזיקת תיק בריאות ואיכות סביבה, יפעת מאירוביץ' והמשנה לראש העירייה ומחזיק תיק צעירים ונוער, דורון אוזן, זכו המבקרים לשמוע הסברים על החי והצומח, על ייחוד הבוטני של הגבעות, סלע הכורכר שהינו תופעת טבע בקנה מידה עולמי המצוי בסכנת הכחדה וסקירה על הפעילות הציבורית לשמירת גבעת האירוסים וסביבתה כשמורה.

השנה, לאור כניסתו של הפח הכתום לעיר, קיבלו את פני המשתתפים פנטומימאים שתפקידם להסביר את תפקידו של הפח הכתום ומה ניתן לזרוק בו ומה לא.

נזכיר כי הפחים הכתומים מיועדים לאריזות ויוצבו לצד פחי האשפה הכחולים המיועדים לנייר ופחי האשפה הירוקים המיועדים לפסולת האורגנית, שכן גם פסולת זו עוברת תהליך של מיון בתחנת המעבר, וחלקה עובר תהליך מחזור. הגדרת "אריזות" כוללת בין היתר, קופסאות שימורים ריקות, שקיות פלסטיק, קרטוני חלב ומשקה, אריזות של מוצרי טיפוח, מיכלים של מוצרי ניקיון ועוד. במהלך התקופה תשיק העירייה בשיתוף תאגיד המחזור ת.מ.י.ר קמפיין הסברה ברחבי העיר

בנוסף, קבוצת נגנים הפעילה את הקהל בנגינה על כלים מחומרים ממוחזרים כמו פחי שימורים, בקבוקים ועוד. סדנא מיוחדת שעסקה בתזונה נכונה ובריאה הזמינה את הילדים לבנות את הבית של עמי ותמי אך לא מחטיפים ושוקולדים כפי שנכתב במקור בספרם של האחים גרים, אלא בפירות וירקות. ואיך אפשר בלי כושר, פעילות ספורטיבית לילדים ולהורים עם טרמפולינות וכדורי דראמס - בליווי מדריכים. ואיך אפשר בלי הסיורים המודרכים לגבעת האירוסים עם מדריכי החברה להגנת הטבע שהסבירו על אירוס הארגמן, הצומח ובעלי החיים במקום.

בהתאם למדיניות ראש העירייה, דב צור, פועלת עיריית ראשון לציון לקידום ושיפור בריאות התושבים. במסגרת זו הצטרפה ראשון לציון לרשת ערים בריאות בישראל. הפנינג גבעת האירוסים שמרכזת מקדמת הבריאות העירונית, כוכי נדב, הוא חלק מפעילויות רבות המתקיימות במהלך השנה לטובת בריאות הציבור כמו שינוי התנהגות בריאותית, הרגלי תזונה בריאים, פעילות גופנית, חשיבות השינה, השפעת המדיה על עיצוב התנהגות, מניעת עישון ועוד.

צילום: אריק מור

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

2 במרץ 2015