מאבק במכירת אלכוהול בניגוד לחוק

בתצפית של צוות נוער של החברה לבטחון נתפס עסק שמכר אלכוהול לקטינים * וגם תוכנית "לילה שקט" מוכיחה את עצמה בשטח * זוהה נער עם סכין ונמנעה קטטה. 
החברה לביטחון ומשטרת ראשון לציון מגבירים נוכחות בנושא מכירת אלכוהול לקטינים מפיצוציות וקיוסקים בעיר. בסוף השבוע האחרון יצא צוות נוער של מפקח החברה לבטחון ושוטר לתצפית על פיצוציות וקיוסקים בעיר.
במהלך תצפית על קיוסק בצפון העיר, הבחין הצוות בשני קטינים נכנסים לקיוסק וקונים מספר בקבוקי בירה. לאחר שיצאו מבית העסק, הצוות תפס את השניים וגבה מהם עדויות, לאחר מכן הצוות נכנס לקיוסק ושם ידו על מצלמות בית העסק ועיכב את המוכר, שעל פי החשד מכר את האלכוהול לקטינים. הנושא הועבר להמשך טיפול חקירות ושימוע לבעל העסק בתחנת משטרה.
תוכנית "לילה שקט" שמפעילה החברה לבטחון בחופשות בשיתוף משטרת ישראל מוכיחה את עצמה. פקח "לילה שקט" שהוצב באחת השכונות במערב העיר דיווח  על קטטה שמתפתחת בין בני באחד מהגנים הציבוריים באזור. המקרה דווח גם למשטרה ולמקום הוזעקו ניידות משטרה וחברה לבטחון. בסיוע המוקד העירוני הועברו פרטי הלבוש של החשודים ומפקח החברה לבטחון הצליח לאתר את אחד הנערים וברשותו נמצאה סכין.
בשלב זה גויסו סיירי המצלמות שהחלו לסרוק את האזור אחר מעורבים נוספים בקטטה. לאחר חצי שעה של סריקות במצלמות וכן בשטח על ידי צוותים של המשטרה והחברה לבטחון, אותרה קטטה נוספת עם אותם מעורבים. המשך טיפול של המשטרה.
מטרת תכנית "לילה שקט" היא למנוע מפגעי רעש בגינות הציבוריות, אלימות והשחתה של רכוש (וונדליזם), על ידי ביצוע סיורים, תצפיות  ופעילות מוגברת בימי החופש. התוכנית החלה בשבוע שעבר עם יציאת תלמידי העל יסודי לחופשת קיץ ותסתיים עם תום החופשה. כפי שהיה בשנה שעברה, לוקחת משטרת ישראל חלק פעיל במניעת עבירות הפוגעות באיכות חייהם של התושבים ותהיה מעורבת יותר בקהילה. אגף סיור ושיטור בחברה לביטחון ערך עבודת מטה בשיתוף נציגי שיל"ת, המוקד העירוני, ומשטרת ראשון לציון, למיפוי האתרים בעיר ה"מועדים לפורענות" על פי מאפיינים ורמת המטרד.  לאחר המיפוי, חולקה העיר לפי 26 תאי שטח נבחרים, כאשר בכל תא שטח הוצב סיור ממונע שימנע התגודדות ופעילות שיכולה לגרום למטרדי רעש ו-וונדליזם. שעות הפעילות של המפקחים והמאבטחים הן מהשעה 23:00 עד 03:00, ובמקרים חריגים תוארך הפעילות לפי הצורך. בנוסף, הוקם צוות מיוחד של החברה לבטחון ומשטרת ישראל לטיפול בנושא הקריוקי. בידי הצוות סמכויות נרחבות עד לכדי החרמת ציוד הגברה.
סגן וממלא מקום ראש העירייה, רז קינסטליך המחזיק בתיק החברה לבטחון, אמר: "הנוכחות של הפקחים והשוטרים המשתתפים בתוכנית "לילה שקט" משיגה שתי מטרות, מצד אחד היא מרתיעה בני נוער מהקמת רעש, ונדליזם ואלימות ומצד שני זמן התגובה של הפקחים והשוטרים מהיר ומונע הסלמת האירועים".
מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, הוסיף: "מלבד הפעילות השוטפת של תוכנית "לילה שקט", אנו מבצעים פעילויות יזומות המבוססות על מידע מודיעיני שאנחנו מקבלים. מניסיון אנו יודעים שבחלק ניכר מהמקרים, אלכוהול בקרב בני הנוער מוביל לא פעם להקמות רעש, קטטות ועוד".