מקום ראשון לתפקוד עיריית ראשון לציון

תמונה של דב צור

עיריית ראשון לציון במקום הראשון בדירוג תפקוד 5 הערים הגדולות בישראל. תל-אביב מדורגת במקום השני, ואחריה בהתאמה ירושלים,    פתח-תקווה וחיפה.  נתוני הסקר מבססים התוצאות שהתקבלו במשאל דומה שביצעה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לאחרונה.
האתר מידרג פרסם לאחרונה סקר מקיף ובו השתתפו 5,500 תושבי הערים המרכזיות בישראל, שנשאלו מספר שאלות שעיקרן תפקוד העיריות ושביעות רצון התושבים ממספר מרכיבים מרכזיים בחיי היום יום העירוניים.
בכל שאלה נדרשו התושבים להשיב בסולם מספרים הנע בין 1-5, ולאחר מכן בוצע שכלול הנתונים בכל קטגוריה.
בכל הקשור לחינוך, לצד העלייה התמידית והרצופה של ראשון לציון בעליית הזכאות לבגרות ובמניעת הנשירה ממוסדות החינוך, מדורגת ראשון לציון בפסגה עם ציון של 3.3, והיא מקדימה את תל-אביב ופתח-תקווה. ראשונים גם בחינוך!
בדירוג ניקיון הרחובות מדורגת ראשון לציון בפסגת הדירוג בהשוואה לערים הגדולות עם ציון של 3.6, לפני תל-אביב 3.3 וחיפה 3.1. ירושלים מדורגת אחרונה עם ציון 2.6.
בקטגוריית איכות הפארקים בעיר ותחזוקתם מדורגות תל-אביב וראשון לציון בצוותא במקום הראשון עם ציון של 3.7. ירושלים מדורגת אחרונה עם 2.8.
58% אחוז מתושבי ראשון לציון השיבו שהעיר צומחת, ונתון זה מציב את העיר במקום הראשון בצוותא עם תל-אביב. לשם השוואה, רק 17% מתושבי חיפה השיבו שעירם צומחת.
בסיכום הכללי, מדורגת ראשון לציון במקום הראשון בהשוואה ל-5 הערים הגדולות עם ציון משוכלל של 3.47, לפני תל-אביב 3.44 וירושלים 2.77.
לפני מספר חודשים פורסמו על-ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נתוני הסקר החברתי 2014. הנתונים מעידים על כך שתושבי ראשון לציון מרוצים מהחיים בעיר, והעריכו באופן גבוה יחסית את איכות חייהם בסביבתם הפיזית, החברתית והכלכלית.
בקטגוריית שביעות רצון מהסביבה ושירותים באזור המגורים: 89.4% מתושבי העיר הביעו שביעות רצון מאזור מגוריהם - מקום שני בין 8 הערים הגדולות; 71.5% מתושבי העיר הביעו שביעות רצון ממצב הניקיון באזור מגוריהם - מקום ראשון בקרב 8 הערים הגדולות; 77.3% מתושבי העיר הביעו שביעות רצון מהפארקים באזור מגוריהם - מקום שני אחרי תל אביב.
77.8% מתושבי העיר הרגישו בטוחים באזור מגוריהם - מקום ראשון בין 8 הערים הגדולות; 77.2% מהתושבים היו מרוצים ממצב הכבישים והמדרכות באזור מגוריהם - מקום ראשון בין 8 הערים הגדולות.
ראש העירייה דב צור: "הנתונים המתקבלים באופן אישי וישיר מהתושבים הם המדד הטוב ביותר עבורנו. לא ננוח על זרי הדפנה ונמשיך לפעול, לשפר ולייעל כל העת את מערכת השירותים לתושבים במגוון תחומי חיים."

כתב: אמיר מרום, דוברות העירייה, 29.2.16