פורום נשים דת ומסורת בראשון לציון

מנהיגות, העצמה אישית, תפילה ומינוף יוזמות לטובת המגזר הנשי הדתי

חברות פורום נשים דת ומסורת התכנסו בבניין העירייה בראשון לציון, לפתיחת שנת הפעילות העומדת בסימן אישה ותפילה.

הפורום שהוקם בקיץ האחרון, כחלק מרשת נשים הפועלת בעיר, הציב לעצמו מספר מטרות: יצירת שיח של איתור צרכים ,שינוי והשפעה בקרב נשים דתיות, מתן מענה מיטבי לצרכים ייחודיים של נשים חרדיות, דתיות ומסורתיות, בניית שיתופי פעולה עם הרשת הנשית על מגוון התחומים בהן היא עוסקת וחיזוק מנהיגות נשית אקטיביסטית שתפעל לטובת קהילת הנשים הדתיות בעיר.

ד"ר עינת הלוי-עטייא, מנהלת הפורום, מנתה את הפעילויות המגוונות שהתקיימו במהלך השנה: סדרות מפגשי סלון מדרשי לחיזוק הדיאלוג הדתי-חילוני, השתלבות מנהיגות הפורום בוועדת ספורט,  קורס הכשרה לפתיחת עסק  לנשים חרדיות, סדנת דימוי גוף לגילוי מוקדם של סרטן השד בשיתוף "אחת מתשע" לציבור התורני-חרדי, רכישת שפה נוספת לעצמאות - קורס אנגלית, סדנא לדימוי גוף בקרב בנות אולפנה ועוד.

הלוי-עטייא קראה למשתתפות ליטול חלק בפעילות הפורום כדי להרחיב את מעגל המנהיגות וכדי למנף יוזמות לטובת המגזר הנשי הדתי בעיר.

חברת המועצה ומחזיקת תיק קידום מעמד הנשים ושוויון מגדרי, לימור גור,  ברכה את הנשים הפעילות, וציינה שדלתה פתוחה לכל רעיון למען קידום האינטרסים הנשיים בעיר. היא הבטיחה להמשיך ולשמש כקול הנשי במועצת העיר.

יועצת ראש העיריה לקידום מעמד הנשים ושוויון מגדרי, איריס כגן חכמון,  התרגשה מאוד מהמעמד וציינה שמבחינתה זוהי ההוכחה שחלומות מתגשמים. בדבריה, הדגישה בפני הנוכחות שמנהיגות אינה מתנת אל אלא מערכת של כישורים נרכשת ונלמדת, והזמינה את כולן לקחת חלק פעיל בפורום ולחולל שינוי.

את הערב המרגש ליוו בצליל ובאומר אורית איזק וצופיה לוי מלהקת "אחותי". הודגש כוחה של תפילה בכלל וכוחה של תפילה נשית בפרט. הובאה סקירה מרגשת של תפילות וטקסים שנשים קיימו לאורך ההיסטוריה, אפילו בגטאות בתקופת השואה. שירי התפילה סחפו את הנוכחות לשירה קולקטיבית ולריקודים. המפגש הסתיים בסדנא לחיבור תפילה אישית והלחנתה, שהרי תפילת נשים פותחת שערים.

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

19 באוקטובר 2015