שני פארקים חדשים ומיוחדים: גן בעברית וגן המוזיקה

נחנך הפארק הגדול ביותר במזרח ראשון

נחנך הפארק הגדול ביותר במזרח העיר. הפארק משתרע על שטח עצום של 60 דונם ועלותו נאמדת בכ-35 מיליון שקלים * תכירו: "גן בעברית" שהוקם על שטח בסיס צריפין כולל מגרשי ספורט, בריכות נוי, שבילי אופניים, מבוך מילים, מתקני כושר ועוד * לרגל הפתיחה תתקיים ביום שני הקרוב פעילות מיוחדת לילדים *גם גן המוסיקה המשלב מים ומוסיקה יחנך בשבוע הבא בקונצרט פתוח של התזמורת הסימפונית

מזרח ראשון לציון מתחדש בפארק חדש, הפארק הגדול ביותר במזרח ראשון לציון המשתרע על שטח עצום של כ- 68 דונם ירוק ועלות הקמתו נאמדת בכ-35 מיליון שקלים. ביום שני הקרוב (14.10.13 בשעה 17:00) תתקיים פעילות מיוחדת פתוחה לציבור עם מתנפחי ענק, סדנאות יצירה לילדים, מופע סיפור עברי והפעלות.
מחנה צריפין צפוי להתפנות בעתיד ועד אשר זה יקרה, הצליחה עיריית ראשון לציון להגיע להסכם עם משרד הביטחון על רכישת שטח חלק מהמחנה והפיכתו לפארק ציבורי פתוח לטובת תושבי מזרח העיר, המשוועים לשטחים פתוחים איכותיים.
אז מה יש בגן? בריכות ביולוגיות גדולות עם דגי נוי, מזרקות, מגרשי כדורגל, כדורסל וקטרגל, שבילי אופנים היקפיים, מתחם המיועד לפיקניק, מתחם מתקני פעוטות מקורים, מתקני כושר וכמובן מדשאות רחבות ידיים.
כדי להעניק לגן רובד תכני נוסף וכמחווה להיותה של ראשון לציון העיר העברית הראשונה בה לימד אליעזר בן-יהודה, מחייה השפה, מתוכנן הגן כמקום החוגג את השפה העברית כחלק מהוויה הכוללת של הבילוי בו. לצורך כך שולבו בצוות התכנון אוצרת לנושא התכנים ומעצב תעשייתי לעיצוב מתקנים מיוחדים של משחקים מקוריים בעברית. בגן עובר כחוט השני "שביל מלים" הקושר בין האזורים השונים. כמו כן שולבו צמחים לפי סדר האלף בית, מזרקת אותיות בה הילדים יכולים לשלוט על זרמי המתזים ולכתוב את שמם, מבוך מילים בו ניתן להגיע לאוצר על ידי פתרון מילים וניבים בעברית, "גבעת אלפון" בה ממוקמים גבעה עם אותיות שניתן לטפס אליה, לוח וקיר לכתיבה עצמית, שיפודי מלים להרכבת משפחות מלים ואלמנטים נוספים שאותם מגלה המבקר בהדרגה.
בגן נשמרו המתקנים המקוריים של הצבא כגון ההאנגרים והצריפים שהוסבו לשימושים חדשים כמו: סככות צל למתקני משחק, מסעדה, בית קפה וגלריה עתידית. עצי האקליפטוס הוותיקים האופייניים למחנות צבא נשמרו בקפידה ומהווים את אזורי הצל של הפארק. גן בעברית מהווה תוספת משמעותית לשטחים הפתוחים במזרח העיר. הפרויקט מדגים כיצד בהשקעה עירונית יצירתית ניתן להסב שטח "אבוד" של מחנה צבאי לטובת שיפור איכות החיים העירונית.
גן המוסיקה
גן נוסף וגדול יחנך בשבוע הבא "גן המוסיקה" המשתרע על שטח של כ-20 דונם ברחוב דרובין. עלות הקמת הגן נאמדת בכ-16 מיליון שקלים והוא חולק כבוד למוזיקה ככלל ומוזיקה קלאסית בפרט. בגן הוקמו אזורי פעילות המוקדשים ליוצרים מוזיקליים כמו מבנה בצורת פסנתר, מערכת מפלים, אמת מים אורכית לאורך טיילת הפארק הראשית ומזרקת נבל המים. השכבה המוזיקלית נחשפת  באזורי ישיבה הכוללים רמקולים המנגנים את יצירותיהם של היוצרים המיוצגים בגן, אך גם בכל תחום הגן על ידי מכשירי הטלפון החכם האישיים המתחברים לאתר הפארק, ובעזרת סריקת הקודים על שלטי ההסבר חושפים את המשתמש למוזיקה הרלוונטית.
ביום ראשון הקרוב (13.10.13 בשעה 18:00) יחנך הגן בהשתתפות הרכבים מוזיקליים מבית הספר למוזיקה ובקונצרט פתוח של התזמורת הסימפונית של ראשון לציון.