גן "ארץ הצבר" בשכונת נעורים זכה בפרס החינוך המחוזי

ילדים וגננת בעת משחק

 "אני אוהבת את הילדים אהבת נפש"

 גן "ארץ הצבר" בשכונת נעורים זכה בפרס החינוך המחוזי * מנהלת הגן, טלי עקרי

מסבירה שהסוד הוא לאפשר לכל ילד להתקדם בקצב שלו * ראש העירייה, דב צור, בירך אותה על זכייתה בפרס היוקרתי

מדי שנה, עם רישום הילדים לגנים, "גן ארץ הצבר" בשכונת נעורים, מככב בצמרת גני הילדים המבוקשים בעיר. כעת מקבל הגן גם את גושפנקת משרד החינוך שבישר השבוע על זכיית הגן בפרס החינוך המחוזי. גן ארץ הצבר הוקם לפני כשבע שנים ולומדים בו כ-35 ילדים בגילאי 4-5, הוא מנוהל על ידי טלי עקרי, מאבחנת דידקטית ובעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד המשמשת כגננת מזה 18 שנים. "הילדים וההורים הם הפידבק הכי גדול שלי" מספרת טלי עם קבלת הבשורה על הזכייה בפרס "אני אוהבת את הילדים אהבת נפש, אני מאמינה שצריך לאפשר לכל ילד להתקדם לפי קצב ההתפתחות והיכולות שלו. מאמינה בטיפוח הביטחון העצמי, הרגשי והחברתי של הילד כדי שיוכל לפעול באופן עצמאי בסביבה חברתית". טלי מוסיפה כי הרקע שלה באבחון דידקטי והתואר שלה בחינוך מיוחד למרות שבגן לא לומדים ילדים מהחינוך המיוחד, מסייעים לה לאתר קשיים שצצים אצל הילדים. "העשייה וההקרבה היא אין סופית. אני מודה לצוות ההדרכה, למינהל החינוך ולמפקחת גני הילדים אורנה פז על  האמון והערכה".

ראש העירייה, דב צור, בירך את טלי וצוות הגן- אביגיל אורי, ורד לוי ונופר לסרי על הזכייה ואמר: "עשייתכם היומיומית לקידומם של ילדינו, ממלאת אותנו גאווה וסיפוק. יישר כוח לך כמנהלת הגן ולצוות שעימך בעבודתכם היומיומית וברכות על הזכייה בפרס החינוך".

נזכיר כי גם בשנה שעברה זכה גן ילדים מראשון לציון בפרס החינוך המחוזי. היה זה גן "חרוזים עליזים" במרכז העיר. משרד החינוך התרשם עמוקות מהעשייה החינוכית המגוונת לקידום תהליכי הוראה- למידה, מהאקלים ומהחזון החינוכי, ממסירות הצוות הפדגוגי ופעילותו לקידום ילדי הגן. "יישר כוח והמשך עשייה פורייה" כתבו יו"ר ועדת פרס חינוך מחוזי, גיא דגן ומנהלת מחוז מרכז, עמליה חיימוביץ.

צילום באדיבות הגן. במרכז התמונה מנהלת הגן טלי עקרי

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון