ילדי גן הכוכבים שבחצר נפל רסיס רקטה פתחו את השנה

ילדי גן הכוכבים שבמהלך מבצע "צוק איתן" יורטה רקטה ואחד הרסיסים שלה נפל בחצר, החלו את היום הראשון בגן בתרגול כניסה למקלט * אחד ההורים: "סיפרתי לילד שלי  שיש מלחמה ושיש לנו צבא חזק שמפוצץ את הטילים שיורים עלינו ואחד החלקים נפל בגן"

מבין אלפי ילדי הגנים שפתחו את שנת הלימודים בראשון לציון, היו גם ילדי גן הכוכבים שבמהלך מבצע "צוק איתן" רסיס רקטה נפל בחצר. בזכות סדר מופתי ותרגול נכון של צוות הקייטנה שפעלה בקיץ, נכנסו כל הילדים למקלט עם הישמע האזעקה ואיש לא נפגע. גננת הגן, קלרה נחמדי, מספרת שבעקבות האירוע נשלחה לגן פסיכולוגית מהשירות הפסיכולוגי ששוחחה עם הילדים על תחושותיהם. גם ראש העירייה, דב צור, הגיע באותו הבוקר לגן ושוחח עם הילדים.

מבצע "צוק איתן" המשיך להעסיק את צוות הגן וההורים עם פתיחת שנת הלימודים. כך למשל הזמינה קלרה את ההורים יום לפני פתיחת שנת הלימודים כדי שיוכלו לראות את המיגון במקום.

קלרה מספרת שביום הראשון ללימודים "הילדים חזרו מחויכים ונרגשים". אחד הדברים הראשונים שצוות הגן עשה הוא תרגול כניסה למקלט. "התרגיל הוכתר בהצלחה" מספרת קלרה "כל הילדים נכנסו בתוך 20 שניות למקלט. אנחנו גם מראים להם את עובי הקיר ומספרים להם שזה מקום שמגן עלינו. אנחנו אומנם בהפסקת אש אבל אנחנו לא ידועים מה יהיה מחר ולכן חשוב מצד אחד לתרגל את הילדים ומצד שני להפחית את החרדות אצל ההורים".

אחד מהורי הילדים, יוסי אלתרמן שבנו לביא היה גם בקייטנה במהלך הקיץ, מספר: "עד שזה לא קרוב אליך, אתה לוקח הכל בערבון מוגבל, אבל כשנפל פה רסיס התחושה הייתה נוראית. לשמחתי הילדים עברו את החוויה הזו באופן סביר. הם לא היו בחוץ באותה שעה והם לא נחשפו לרעש הנפילה. בכל מקרה אני לא מסתיר דבר מהבן שלי, סיפרתי לו שיש מלחמה ויש לנו צבא חזק שמגן עלינו והוא מפוצץ את הטילים שיורים עלינו ואחד החלקים נפל בגן".

ובכל זאת, יוסי מספר שהכניסה לגן הייתה מאוד מרגשת עבור הילדים. "הוא שמח מאוד לחזור ולפגוש את החברים שלו".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

2 בספטמבר 2014